Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

AA Istanbul Visiting School 2016

AA Istanbul Visiting School: ROBOTIC MEDIATIONS

Architectural Association (AA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen AA Istanbul Visiting School'a başvurmak için son tarih 14 Haziran 2017.

yapi.com.tr

Eğitimler

AA Istanbul Visiting School: ROBOTIC MEDIATIONS
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Haziran 2017
BİTİŞ TARİHİ: 7 Temmuz 2017
YER: İstanbul Bilgi Üniversitesi, santralistanbul kampusu
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Architectural Association (AA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliğinde

DİĞER BİLGİLER:


+ Ajandama Ekle

Geçmiş senelerde olduğu gibi yenilikçi tasarım metodolojileri ve büyük ölçekli prototip teknikleri üzerine araştırmalarını sürdürecek olan AA Istanbul Visiting School, uluslararası alanda faaliyet gösteren Zaha Hadid Architects, Architectural Association gibi kurumlarda çalışan bir dizi uzmanı bir araya getirecek. 

AA Istanbul Visiting School, form, malzeme ve yapı arasındaki bağları, hesaplamalı tasarım teknikleri ve robotik üretim teknolojilerinin bir araya getirilmesi yoluyla araştıracak. Tasarım, analiz ve üretim için kullanılan hesaplama yöntemleri analog deneylerle birleştirilerek, 'deney yoluyla öğrenme' metodunu aktif bir stüdyo ortamında buluşturacak. Tasarım, üretim ve yapım süreçleri boyunca, form bulma (form-finding), malzeme hesaplama ve yapısal performans arasındaki ilişkiler deneyimlenecek. Bu keşifler, geleneksel imalat süreçlerini büyük ölçekli prototipleme ve robotik üretim yöntemleri alanındaki ilerlemelere paralel olarak yeniden yorumlamak için kullanılacak. AA Istanbul Visiting School'un temel hedefi, robotik üretim tekniklerinin kullanılmasıyla katılımcıların tasarlayıp gerçekleştireceği 1-1 ölçekli bir prototip tasarımı ve imalatı olacak.

Program, iki aşamalı bir süreç olarak formüle edilecek:

1. Aşama: Katılımcılar, malzeme hesaplama, hesaplama yöntemleri ve çeşitli üretim teknikleri hakkında bilgi edinirken tasarım ve üretim süreçleri arasındaki ilişkileri keşfedecek. Bu aşamada, dijital simülasyon ve analiz programları öğrenilecek. Aynı zamanda, analog ve dijital düşünme yöntemlerinin ilişkisi kavranacak. Katılımcılar 3-4 kişilik takımlar halinde çalışacak ve her takım işbirliği ve araştırmaya dayalı bir tasarım stüdyosu olarak işleyecek. Katılımcılara ileri fabrikasyon teknikleri tanıtılacak.

2. Aşama: Katılımcılar, ilk aşamada elde ettikleri beceri ve bilgileri kullanarak tasarım önerileri geliştirecek. Çeşitli ölçeklerde gerçekleştirilecek olan çalışma modellerinin ardından, programın tasarım hedeflerini bir araya getiren 1-1 ölçekli prototip katılımcılar ve eğitmenler tarafından robotic uretim yontemleri ile gerceklestirilecek. Stüdyo çalışmalarının yanı sıra, halka açık seminerler ve paneller AA Istanbul Visiting School kapsamında düzenlecek. 

AA Istanbul ve AA Atina Visiting School programları, doğrudan ilişkili tasarım gündemleri ile bir veya her iki programa da katılımı sağlayacak.

Programın belirgin özellikleri / geliştirilen beceriler:

• Katılımcılar aktif öğrenme ortamının bir parçası olacak, eğitmen-öğrenci oranının büyük olması (4: 1) kişiselleştirilmiş ders ve tartışmalara olanak verecek.  
• Okulda öğretilecek olan parametrik / algoritmik platformlar arasında Rhino, Grasshopper ve ayrıca çeşitli analiz  programları olacak.
• Katılımcılar 3-eksenli CNC router, lazer kesici ve 3d-yazıcı gibi dijital fabrikasyon araçlarını kullanacak.
• Düzenlenecek tasarım seminerleri, araştırılan temel tasarım teknikleri ve eleştirel düşünme yöntemlerini tartışarak programın temel hedeflerine destek olacaktır.
• Katılımcılar, 6 eksenli robot teknolojisinin tasarım ve üretim süreçlerine getirdiği değişimleri deneyimleyecek.
• Katılımcılar, tasarım, fabrikasyon, üretim, ve inşa süreçlerini bir bütün olarak yaşayarak mimari sürece dair deneyim kazanacak. 

Başvurular için son tarih 14 Haziran 2017 olup, standart başvuru bedeli £600. Okula katılım için çeşitli indirim olanakları sunulmaktadır.

Ayrıntılı bilgiye ve başvuru formuna buradan ulaşılabilir. İndirim olanakları Architectural Association (AA) web sitesinden incelenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/aa-istanbul-visiting-school-robotic-mediations_159032.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!