Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ağacın İzinde Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü

Yıldız Entegre, mimarlıkta önemli bir rolü olan ağacın tasarım süreçlerinde geçmişten günümüze uğradığı durakları “Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü” ile ortaya koyuyor. Sözlüğün tanıtım toplantısı 8 Ekim Cuma günü saat 16:00'da çevrimiçi canlı yayınla gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Buluşmalar

Ağacın İzinde Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 8 Ekim 2021 16:00
YER: Çevrimiçi canlı yayın
DÜZENLEYEN:

Yıldız Entegre

WEB ADRESİ:

webinar.agacinizinde.com

+ Ajandama Ekle

Kökleri 1980 yılına uzanan, değişime ve gelişime odaklanarak Orman Ürünleri Sektörü’nün liderliğini üstlenen Yıldız Entegre, Orman Ürünleri Sektörü’nde yine bir ilke imzasını atıyor. Ağacın DNA’sının izini süren ve sektör çalışanlarına “Ağacın İzinde” ilerleyerek hem mimari hem de endüstriyel ürün tasarımının gelişim süreçlerini madde madde sunduğu Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü’nü YEM Yayın ile birlikte hazırlayan Yıldız Entegre, yakın dönemde geliştirildiği için yeterince bilinmeyen kavramları, terimleri de gün yüzüne çıkarıyor.

Yapılı çevrenin oluşumunda önemli rol üstlenen, konuyla ilgili ürün, yöntem ve tekniklerin dönüşümünün izini süren Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü’nde, araştırma ve yayına hazırlama sürecini üstlenen Prof.Dr. Genco Berkin başta olmak üzere; Prof.Dr. Reha Günay, Y. Müh.(Mimar) Dr. Doğan Hasol, Yıldız Entegre Ürün Müdürü (Orman Endüstri Mühendisi) Murat İnceoğlu ve İç Mimar Muhammet Taşlı’dan oluşan danışma kurulunun yanı sıra kitabın grafik tasarımını ve çizimlerini yapan Y. İç Mimar Sedef Sav, bu rehber kitabın ülkemiz mimarlık ve tasarım dünyası ile buluşmasında büyük katkılar sundu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin “Hızla değişen dünyada, hayatlarımız, iş biçimlerimiz, sözcüklerimiz, dinamiklerimiz ve yöntemlerimiz de aynı oranda biçim değiştiriyor. Bu yoğun devinimde her zaman farkına varamasak da hayatımızda çoğu şey dönüşüme uğruyor.  Yıldız Entegre olarak bizler, Orman Ürünleri Sektörü’ndeki değişim, gelişim ve dönüşümleri, ağacın DNA’sının izini sürmek ve hem mimari hem de endüstriyel ürün tasarımının gelişim süreçlerini madde madde inceleyerek aktarmak amacıyla Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü’ne imzamızı attık.  Bu rehberin bilgilendirici yaklaşımı ve vizyonuyla sektörümüze katma değer katacak bir hamle olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Ağacın İzinde Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü dijital lansmanıyla sektör çalışanlarını selamlıyor
Yıldız Entegre, Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü tanıtım toplantısını 8 Ekim Cuma günü, Mazlum Ağa Köşkü’nden düzenlenecek çevrimiçi canlı yayınla gerçekleştirecek. Saat 16.00’da yayınlanacak lansman, webinar.agacinizinde.com adresinden izlenebilecek. Buluşmada, Ağacın İzinde Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü hazırlama fikrinin ortaya çıkışından başlayarak, başta insanın ağaçla olan birlikteliği olmak üzere, orman ürünleri tasarım ve mimarlık ekseninde ele alınacak.

Etkinlik Programı

16.00-16.05: Genco Berkin’den Mazlum Ağa Köşkü’nün Tarihi

16.05-16.20: Genco Berkin ve Ercan Şahin ile Sözlüğün Ortaya Çıkış Süreci ve Amacı

16.20-17.00: Genco Berkin Moderatörlüğünde, Danışmanlar Reha Günay, Doğan Hasol, Murat İnceoğlu ve Muhammet Taşlı’nın katılımlarıyla Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü ekseninde tasarım -ağaç ilişkisi ve sektör dinamikleri hakkında sohbet

Etkinliğe kayıt için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/agacin-izinde-tasarimda-orman-urunleri-sozlugu_187417.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!