Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ahmet Naim Danışoğlu İstanbul Fotoğraf Merkezi'nde

İstanbul Fotoğraf Merkezi, Ahmet Naim Danışoğlu'nun fotoğraflarına ev sahipliği yapıyor.

yapi.com.tr
1

Sergiler

Ahmet Naim Danışoğlu İstanbul Fotoğraf Merkezi'nde
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Mayıs 2008
BİTİŞ TARİHİ: 12 Temmuz 2008
YER: İstanbul Fotoğraf Merkezi, Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Fotoğraf Merkezi
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 238 11 60 F: (0212) 238 83 71
+ Ajandama Ekle

İstanbul Fotoğraf Merkezi, Ahmet Naim Danışoğlu'nun fotoğraflarına ev sahipliği yapıyor. "Geri Dönüşüm" başlığını taşıyan sergi için sanatçı şunları söylüyor:

"“ GERİ DÖNÜŞÜM ” Üretmek ve tüketmek kavramları arasında sıkışıp kalmış, önemini aldığımız her solukta hissettirmeye başlamış bir kavram geri dönüşüm. Geri dönüştürülebilir atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile hammadde olarak imalat süreçlerine kazandırılması olarak sözlüklerde karşılık buluyor. Kullandığımız her şey yaşamın temel kaynaklarını tüketirken, bir şeyleri de uzunca yıllar yok olmamak üzere yorulmuş tabiata katıyor. İvme kazanmış bir döngünün içindeyiz, bu döngü yakın zamanda da yavaşlayacak gibi görünmüyor. Burada hayal gücü devreye giriyor, benden sonra gelen kuşaklar nasıl bir dünyada yaşayacak, daha doğrusu böyle bir dünyada yaşanabilecek mi? Cevapları da zannederim biliyoruz ama nedense alışkanlıklarımızdan kurtulamıyoruz , geciktiriyoruz çözümü. Bir fotoğraf sergisi ile ne yapılabilir . Geri dönüşüm projesi de bu fikirden hareketle girdi hayatıma ve fotoğraflarıma. Üretimi sınırlamak, ve tüketimi azaltmak. Fotoğraf kağıtları; evimdeki atık kağıtlar hamur haline getirilip dönüştürülerek hazırlandı. Üzerine sürdüğüm duyarkatsa eski bir kitaptaki formülden. Yapılması ben çok keyif almama rağmen oldukça zahmetli ve uzun bir uğraş oldu. Kağıdın üzerine fırçayla bu emülsiyonu sürmek ve karanlık odamda seçtiğim fotoğrafları basmak ise bütün bu çabaya değdi."

Ahmet Naim Danışoğlu
1968 yılında doğdu. Ilk orta ve lise öğrenimini Samsun, İstanbul ve Eskişehir’ de tamamladı. Okul yıllarında en yakın arkadaşı Jules Verne’ di , O’nun aklına girmesi ile Ulaştırma Bakanlığı’nın sınavlarına katıldı. 20 yaşında Telsiz operatörü olarak Uzak yol gemilerinde Telsiz zabitliği görevine başladı. 5 yıl süren bu gezi-çalışma ortamında birçok ülke dolaşıp farklı kültürleri tanıma fırsatını buldu. Fotoğrafla tanışıklığı da bu yıllarda başladı. 1993 yılında Türk Hava Kurumu bünyesinde Ankara ve Selçuk-Efes ‘de pilotluk eğitimi aldı. 1995-1999 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi’nden bir ekiple duvar resmi çalışmaları yaptı. 2000 -2005 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım fakültesi Fotoğraf ve Video bölümü Lisans eğitimi aldı. Aynı yıllarda okul içinde ve dışında çeşitli sergilere Fotoğrafları ve Video Enstalasyonları ile katıldı.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ahmet-naim-danisoglu-istanbul-fotograf-merkezinde_61491.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Çok güzel... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!