Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ahşapla Yeşil Yapılar İnşa Etmek / Yapılarda Ahşap Kullanımı - Kanada Örnekleri

Etkin enerji kullanımı, doğal kaynakların etkin kullanımı, dayanıklı, modern, konforlu, sağlıklı yapılar anlamına geliyor. BC Wood'dan Daryl Holmes'in konuşmacı olduğu 'Ahşapla İnşa Edilen Yeşil Yapıların Kanada Örnekleri', mimar, mühendis, yapı sektörü ilgilileri, üreticiler, ithalatçılarla YEM’de buluşuyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

Ahşapla Yeşil Yapılar İnşa Etmek / Yapılarda Ahşap Kullanımı - Kanada Örnekleri
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Eylül 2011 17:00
BİTİŞ TARİHİ: 20 Eylül 2011 20:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430, Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)
+ Ajandama Ekle

"Ahşabın giderek artan kullanımı, endüstriyel ahşap sektöründeki teknolojik gelişmeler, doğal kaynakların doğru kullanımına verilen önemin artması ve insan olmanın sorumlulukları, yaşam alanlarının belirlenmesinde daha da önem kazandı".

Ahşap, yerkürenin tarihsel sürecinde hep var oldu, var olacak. İnsandan yana ve evrenden yana bir tavırla. Kaynağı yenilenebilen tek yapı malzemesi ahşapla yeni bir modern yaşam inşa etmek, "AHŞAPLA YEŞİL YAPILAR İNŞA ETMEK" demek. Etkin enerji kullanımı, doğal kaynakların etkin kullanımı, dayanıklı, modern, konforlu, sağlıklı yapılar anlamına geliyor.

Kanada’nın Pasifik kıyısından, Kwakwaka waka kültürünün izlerinden, ahşabın yapı endüstrinde etkin kullanımı ile Yapı-Endüstri Merkezi'nin (YEM) yeni misafiri, Ulusal Ahşap Birliği’nin (UAB) de desteği ile BC WOOD ve BC WOOD’un dört üyesi Teal – Jones Group, Wide Plank Hardwood Ltd, Cedarland Forest Products Ltd, Canadian Pride Log and Timber House Ltd şirketleri.

BC WOOD'dan Daryl Holmes'in konuşmacı olduğu 'Ahşapla İnşa Edilen Yeşil Yapıların Kanada Örnekleri', mimar, mühendis, yapı sektörü ilgilileri, üreticiler, ithalatçılarla YEM'de buluşuyor. Etkinlik, Kanada ahşap sektöründeki gelişmeleri paylaşmak ve firmalarının ürünlerini tanıtmak, yeşil yapılar inşa etmek için tanışmak, tartışmak amacını taşıyor.BC WOOD

British Colombia Wood (kısa adıyla BC Wood), Kanada’da ahşap endüstrisine değer katan 200 şirketin biraya geldiği; temel amacı, ahşap endüstrisinin geliştirilmesine yerel ve küresel katkılar sağlamak olan 20 yıllık bir kurumdur. BC Wood, uluslararası alıcılar ve yapı profesyonelleri için yüksek kalitede ve sertifikalı Kanada ahşap ürünlerine ulaşmanın en kolay yoludur. Kuruma üye 200 ahşap üreticisinin faaliyet alanları, tomruk ve kereste, ahşap ev üretimi, endüstriyel ahşap, mutfak dolapları ve mobilya, palet, sandık vb. ambalaj üretimi olarak sıralanabilir.

Teal Jones Group Ltd.

60 yılı aşkın süredir, Kuzey Amerika’nın önde gelen ahşap yapı malzemesi tedarikçisi bir aile şirketidir. www.tealjones.comWide Plank Hardwood Ltd.

Masif ahşap zemin kaplamaları üreticisi, LEEDS sertifikasına sahip firma ürünlerinde Kuzey Doğu Amerika ağaç türlerini kullanıyor ve parkelerin tamamını Kanada’da üretiyor. www.wideplankhardwood.comCedarland Forest Products Ltd.

1975 yılından beri 35.00 m²’lik tesisinde PEFC sertifikalı ormanlardan alınan British Colombia’nın meşhur Western Red Cedar (Thuja Plicata) ağacından fırınlanmış yarı mamül ya da bitmiş ahşap ürünler üretir. www.cedarland.ca

Sperlich Log Construction Ltd.

10 yılı aşkın süredir Japonya, Almanya ve Kanada’da ahşap ev üretiyor. Şirket, Japonya’da sektör yayını Woodylife tarafından beş kez yılın ahşap ev üreticisi seçilmiş, Kanada’daki ilk 100 ahşap ev üreticisinden biridir. www.canadianloghouse.com

Diğer üye firmalar hakkında ayrıntılı bilgi için www. bcwood.com linkini tıklayabilirsiniz.

Program:

17.00:  Kayıt ve Kabul

Moderatör: Akın Kösetorunu- İstanbul Kanada Konsolosluğu

17.30: Açılış Konuşmaları

Prof. Dr. Nurgün Erdin- UAB Yönetim Kurulu Başkanı

17.45- 18.20: Daryl Homes

Ahşapla Yeşil Yapılar İnşa Etmek

18.20- 19.00: BC Woods üyelerinden konuşmacılar

Teal – Jones Group
Wide Plank Hardwood Ltd.
Cedarland Forest Products Ltd.
Sperlich Log Construction Ltd

19.00-20.00: Kokteyl

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ahsapla-yesil-yapilar-insa-etmek-yapilarda-ahsap-kullanimi---kanada-ornekleri_89039.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!