Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Ankara Projeleri Sergisi
BÖLÜM SPONSORU

"Aktif Strüktürler v2.0: Galata / Göktürk"

“Augmented Structures v2.0 – Galata / Göktürk“ | Aktif Strüktürler projesi; son dönemde hararetli bir dönüşümden geçmiş şehir merkezindeki bir kentsel doku ile, güvenlikli sitelerden oluşan bir banliyö bölgesi olmak üzere, İstanbul’un iki farklı bölgesine odaklanarak, onların içsel niteliklerini göz önüne seriyor.

yapi.com.tr

Sergiler

"Aktif Strüktürler v2.0: Galata / Göktürk"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 13 Ekim 2012
BİTİŞ TARİHİ: 12 Aralık 2012
ŞEHİR: İstanbul
+ Ajandama Ekle

Yeni medya sanatçısı Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz tarafından hazırlanan “Augmented Structures v2.0 – Galata / Göktürk“ | Aktif Strüktürler projesi; son dönemde hararetli bir dönüşümden geçmiş şehir merkezindeki bir kentsel doku ile, güvenlikli sitelerden oluşan bir banliyö bölgesi olmak üzere, İstanbul’un iki farklı bölgesine odaklanarak, onların içsel niteliklerini göz önüne seriyor.

İşitsel peyzaj ve veri eşleştirmesine dayanan proje, bu iki bölgenin bağlamlarıyla ilgili görünmez enformasyonu ortaya çıkarırken, kentin varoluşunu yeni medya teknolojileri dolayımıyla anlamanın alternatif bir yolunu öneriyor.Aktif Strüktürler Projesi Hakkında

Aktif Strüktürler, mekanları geleneksel mimari tanımlamalar ve araçlar ötesinde anlamak ve yeniden üretmek adına alternatif teknikler kullanan bir kolektiftir. Mimari strüktürlerden sese ve görsele kadar birçok disiplin katmanını, gerçeklik algısını değiştirmek ve varyasyonlarını üretmek amacıyla bir araya getirir.

Aktif Strüktürler projesi, yeni medya sanatçısı Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz tarafından şekillendirildi. Ses mühendisi Kerim Karaoğlu, görsel tasarımcı Can Büyükberber ve parametrik tasarımcılar Cemal Koray Bingöl ve Coşku Çinkılıç ile genişledi.

Aktif Strüktürler'in ilk versiyonunda, Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi projesiyle İstiklal Caddesi'nin statik kent dokusu alınan ses kayıtlarıyla dinamik bir performansa dönüştürülerek yeniden canlandırıldı. Yapı Kredi Kültür Merkezi Binası cephesini kaplayan bu yerleştirme, İstanbul'un en işlek ve haraketli caddelerinden İstiklal Caddesi'nin Galata Meydanı’nda canlı bir performans olarak hayat buldu. Bu disiplinler arası performans şehrin bir parçası olarak kentsel bir deneyime dönüştü.

Haberin devamı için ilerleyiniz >>>>>

Sonraki sayfada: Aktif Strüktürler v2.0: Galata / Göktürk, Rafineleştirilmiş Kent Deneyimi

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/aktif-strukturler-v2-0-galata-gokturk_102713.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!