Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Alessandro Guerriero'dan "Tasarım Düşleri"

14 Mart 2005 Pazartesi Saat 19:00 İtalyan Kültür Merkezi Ünlü İtalyan mimar ve tasarımcı, 14 Mart 2005 Pazartesi saat 19:00’da İtalyan Kültür Merk

Mimarlar Odası

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 14 Mart 2005 19:00
BİTİŞ TARİHİ: 14 Mart 2005
+ Ajandama Ekle

4 Mart 2005 Pazartesi Saat 19:00
İtalyan Kültür Merkezi

Ünlü İtalyan mimar ve tasarımcı, 14 Mart 2005 Pazartesi saat 19:00’da İtalyan Kültür Merkezinde vereceği bir konferans için Türkiye’ye geliyor.

Allessandro Guerriero, 1976 senesinde ‘üretimci tasarımcı’ların ilk örneğini oluşturan ve post-avangard İtalyan tasarımının en ilginçlerinden olan Alchimia’yı kurdu. Mendini, Branzi ve Sottsass gibi önemli tasarımcıları bünyesinde barındıran Alchimia bünyesinde çok sayıda iş gerçekleştirip, sayısız kitap yayınladı. 1982’de tasarım alanında en saygın ödül olan Altın pergel ödülüne layık görüldü. 1987’de Endüstriyel ve Moda Tasarımında üniversite sonrası eğitim veren Domus Academy’ yi kurdu. 1988’de mimariye, tasarıma, moda ve sanata adanan OLLO - Rivista senza messaggio adlı dergiyi çıkarmaya başladı. 1995’de Ravenna’da bu bilim dalının yayılmasına yönelik Futurarium adlı bir eğitim laboratuvarını hayata geçirdi.1996’da Alberto Biagetti ile Radiosity Atelier’i açtı ve Benetton Müzesi projesinde Oliviero Toscani ile çalıştı. Sosyal alandaki değişik projeler arasında 1997’de yarıözgür tutuklularıda içine dahil ettiği Cooperativa del Granserraglio’yu kurdu. 80’li yılların başından beri tüm dünyada en saygın üniversitelerde ve Paris’te l’Ecole Supérieure d’Architecture’de dersler ve seminerler vermektedir. Décoration Internazionale nin müdürlük görevini yürütürken aynı zamanda, Domus dergisinde sanat yönetmeni ve redaktör olarak görev yapmaktadır. Yaptığı işler dünyanın en önemli müzelerinin koleksiyonlarında yer almaktadır. Diğer tasarımcılarlarla beraber, çok sayıda önemli projeyede imza atmış olup, RAI ve tiyatro için sahne tasarımlarıda gerçekleştirmiştir. 2005’de Milano Trienalinde Dressing Ourselves adlı serginin küratörlüğünüde yapmıştır. Halen Milano NABA (Yeni Güzel Sanatlar Akademisi)’nin başkanı ve sanat yönetmenidir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/alessandro-guerrierodan-tasarim-dusleri_23927.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!