Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan
İLİŞKİLİ HABERLER

ARCHIPRIX 2008 Üniversitelerde

Archiprix 2008 ODTÜ'de

Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda düzenlenen “13. ARCHIPRIX-Türkiye 2008’’ yarışmasında dereceye giren projeler Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde. Projeler daha sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde sergilenecek.

yapi.com.tr

Sergiler

Archiprix 2008 ODTÜ'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 2 Mart 2009
BİTİŞ TARİHİ: 13 Mart 2009
YER: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Sergi Holü, Ankara
DİĞER BİLGİLER: Ödül alan projeler ve mimarlar ile ilgili detaylı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.
+ Ajandama Ekle

ürkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı (SMVM) tarafından düzenlenen “13. ARCHIPRIX-Türkiye 2008’’ yarışmasında dereceye giren projeler Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde. Projeler daha sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde sergilenecek.

‘‘13.Archiprix-Türkiye 2008’’ Yarışmasında dereceye giren projelerin bu seneki ilk durağı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Sergi Holü oldu. ODTÜ’deki sergi 15 Mart’a kadar izlenebilecek.Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli kuruculuğunda düzenlenen ARCHIPRIX- Türkiye yarışması bugüne kadar 27 üniversiteden 773 öğrenciyi bir araya getirdi. Yarışmanın bir diğer özelliği ise; 1996’dan bugüne kadar ödül alan 97 genç mimarın, mesleki başarılarına ulaşmaları yolundaki ilk adımı temsil ediyor olması.

Türkiye’deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX Yarışması’nda, Türkiye’nin dört bir yanındaki 19 üniversiteden 73 diploma projesi yarışmıştı.

Projeler 30 Mart–12 Nisan 2009 tarihleri arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Sergi Holü’nde ve 27 Nisan–10 Mayıs 2009 tarihleri arasında ise Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 2. Kat Sergi Alanı’nda sergilenecek.

Sergi, cumartesi ve pazar günleri hariç 09.00-17.00 saatleri arasında gezilebilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/archiprix-2008-odtude_67144.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!