Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Architecture of Density"

San Francisco Robert Koch Gallery, Michael Wolf’un büyük ölçekli fotoğraflarından oluşan “Architecture of Density” isimli bir sergi düzenliyor.

yapi.com.tr/ Deniz TÜRKERİ

Sergiler

"Architecture of Density"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 25 Ocak 2005
BİTİŞ TARİHİ: 26 Şubat 2005
+ Ajandama Ekle

br/> San Francisco Robert Koch Gallery, Michael Wolf’un büyük ölçekli fotoğraflarından oluşan “Architecture of Density” isimli bir sergi düzenliyor. On yıldır Hong Kong’ta yaşayan fotoğrafçı, sergideki fotoğraflarında yaşadığı bölgenin yoğun ve karmaşık insan populasyonundan esinlenmiş.

Dünyanın en yoğun metropollerinden olan Hong Kong’ta kilometre kare başına 6700 kişi düşüyor ve vatandaşların çoğu yüksek katlı apartmanlarda yaşıyor. Wolf, bu populasyon ve yapı bloklarının hareketli ve enerjik görünüşlerini gözlemleyip, yapı cephelerinde şaşırtıcı soyut kareler yakalamış.

Sergide bulunan yapılardan bazıları, zemin yada gökyüzü referans alınmadan tek bir kare içerisine alınmış. Fotoğraflardaki çoğu bina yapım ve tamirat aşamasında görülüyor ki birçok duvar grid bir iskele sisteminden yada bina çevresinde düşen bina parçalarından korumak için döşenen pastel renkli kumaşlardan oluşuyor.


Fotoğraflara bir mesafeden bakıldığında ise anlaşılması güç bir tasarım ortaya çıkıyor. Sergiyi gezen ziyaretçilere göre, Wolf’un bu düzenli tasarımındaki tek düzensizlik, dikdörtgen küçük pencereleri daha çekici hale getiren çiçekler ve asılı çamaşırlar.2002’de San Francisco Chronicle, Wolf’un Hong Kong’taki işlerini “en umulmadık ve insanı tetikleyen” şeklinde tanımladılar. Önceki sergilerinde caddenin görünen dilini tanımlayan Wolf, “Architecture of Density” de vizyonunu arttırarak Hong Kong vatandaşlarının şehirdeki yaşamlarının şekli ve yüksek yapılara ait gözlemlerini fotoğraflarına aktarmayı başarmış.
“Architecture of Density” 26 Şubat 2005 e kadar San Francisco Robert Koch Gallery’de devam ediyor.Sergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/architecture-of-density_22527.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!