Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

ARKIMEET: Sasa Begovic

ARKIMEET Konferansları, 2010 yılını Hırvat mimar Sasa Begovic ile açıyor. Hırvatistan'da 1994 yılında kurulan 3LHD mimarlık ofisinin kurucu ortağı olan Begovic, Bahçeşehir Üniversitesi'nde konferans verecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

ARKIMEET: Sasa Begovic
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Şubat 2010 19:30
YER: Bahçeşehir Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Beşiktaş, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
+ Ajandama Ekle

ARKIMEET Konferansları, 2010 yılını Hırvat mimar Sasa Begovic ile açıyor.  Hırvatistan'da 1994 yılında kurulan 3LHD mimarlık ofisinin kurucu ortağı olan Begovic, Bahçeşehir Üniversitesi'nde konferans verecek.

Sasa Begovic

Sasa Begovic 1967’de Hırvatistan’da doğdu. Hırvatistan'da Zagreb Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 3LHD Mimarlık ofisini diğer ortakları Marko Dabrovic, Tatjana Grozdanic Begovic, ve Silvije Novak ile birlikte kurdu. Begovic Split Bölgesi'ndeki, Riva Split, Spaladium Arena'sı gibi büyük projelerde de sorumlu mimar olarak çalıştı.
2000'den 2002 yılına kadar bir Hırvat mimarlık dergisi olan Man and Space'in baş editörlüğünü yürüttü.
Halen RIBA, COAC, Van Alen Enstitüsü ve ETH, Berlage Enstitüsü, TU Braunschweig, TU Darmstadt, TU Münih, TU Vienna, TU Graz gibi çeşitli şehirlerdeki üniversitelerde eğitimci olarak görev yapan mimar ayrıca GAF Split ve AF Zagreb gibi yerel mimarlık fakültelerinde düzenli olarak ders veriyor.
Begovic, Zagreb Mimarlar Birliği Kurulu (DAZ) üyesi.

3LHD Mimarlar

3LHD, Zagreb Hırvatistan'da 1994 yılında Sasa Begovic, Marko Dabrovic, Tatjana Grozdanic, Begovic ve Silvije Novak tarafından kuruldu. Kurucu ortakların hepsi Zagreb Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu.

Kurulduğu günden beri 3LHD, 4 kurucu ortaktan 26 çalışana yükseldi ve ofis yönetimi, işletme, finans ve halkla ilişkiler departmanlarından destek alan 4 proje ekibine ayrıldı. Çağdaş bir yaklaşım sergileyen firma her problemi, ekip çalışması, bilgi, deneyim ve farklı mesleklerin uzmanları ile iş birliği kurarak çözüyor. 15 yıldır varlığını sürdüren 3LHD, 170'den fazla proje üzerinde çalıştı. Projeler, özel konutları, rezidans, kamusal binalarını, ofis binaları, spor kompleksleri ve 60'tan fazla gerçekleştirilmiş altyapı tesisini kapsıyor. Müşteriler arasında iyi tanınan firmalar, kooperatifler, özel yatırımcılar, şehir ve eyalet enstitüleri var.

Rijeka'daki Memorial Köprüsü, Riva Split Waterfront, Sports Hall Bale, Rijeka'da Zamet Merkezi ve Rovinj'de Hotel Lone ve EXPO 2005 Japonya'daki Hırvat Pavyon'u, Çin EXPO 2008'de Zaragoza İspanya ve Doğu Avrupa Kültür Merkezi gibi projeler, firmanın sadece mesleki çevrelerce değil, yerel ve yabancı kesimlerce de onaylandığını gösteriyor.

3LHD'nin işleri bir çok önemli Ulusal ve Hırvat ödülü kazandı. Ödüllerin bazıları WAF 2008 Dünya Mimarlık Festivali (Barselona), IOC/IAKS Ödülü (Cologne), AR + D Ödülü (Londra), ID Dergisi Ödülü (A.B.D) ve Hırvat meslek ödülü olan D.Gali?, B.Bernardi, V.Kova?i? ve V.Nazor olarak sayılabilir.

3LHD'nin işleri, Harvard, New York, Vienna, Rotterdam, Kopehag, Münih, Londra, Hamburg, Belgrad, Skopje, Moskova'da sergilenip, Detail, A10, Wallpaper, Hinge, C3, A+U, The Architectural Review, db- Deutche Bauzeitung, Bauwelt, Werk, Bauen + Wohnen, Interni, Il Progetto, Piranesi, Oris, CiP, Giornale dell‘Architettura, Architektur Aktuell, Abitare, Architekti, RD2, Concept gibi dergilerde yayınlandı.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/arkimeet-sasa-begovic_76197.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!