Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

İmarda Yeni Dönem Başladı

Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı

Mimarlar Odası'nın düzenlediği Arsuz/Rhosus “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı, 23-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kampa katılım için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2017.

yapi.com.tr

Eğitimler

Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 23 Eylül 2017
BİTİŞ TARİHİ: 30 Eylül 2017
YER: Arsuz
ŞEHİR: Hatay
DÜZENLEYEN:

TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, Ankara Şubesi, Eskişehir Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, İzmir Şubesi, Kayseri Şubesi, Mersin Şubesi, Samsun Şubesi, Van Şubesi

WEB ADRESİ:

www.mimarlarodasiankara.org

+ Ajandama Ekle

Mimarlık öğrencilerinin yerinde deneyimleme yöntemiyle mimarlığı paylaşmaları kapsamında, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde katılımcı bir şekilde mekânların, alanların  düzenlenmesi için TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, Ankara Şubesi, Eskişehir Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, İzmir Şubesi, Kayseri Şubesi, Mersin Şubesi, Samsun Şubesi ve Van Şubesi  tarafından Hatay’ın  Arsuz ilçesinde, Belediye tarafından değerlendirilecek kıyı şeridindeki TCDD arazisine katılımcı bir yöntemle fikir geliştirilmesi ve Arsuz tarihinin merkezinde korunması ve yaşatılması önerilerinin şekillenmesi amacıyla Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı düzenlenmektedir.

Arsuz Antik dönemin bir liman kenti olarak tarihte Rhosus, Rhosospolis ve Port panel olarak adlandırılmıştır. Antik çağlardan günümüze deniz, doğa, mekân ve tarihle gelişen ve ismini sevdiği kadının adından alan gül anlamındaki bu yerleşimin tarihi ve mekânsal potansiyelinin açığa çıkarılması, kültürünü öğrenmeye ve yaşamaya yönelik teknik geziler ve sosyo-kültürel etkinliklerle (forum, söyleşi, atölye çalışmaları, konserler vb.) yürütülecek olan Arsuz/Rhosus “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı, 23-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı’na katılım için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2017’dir. Mimarlık öğrencileri başvurularını kayıtlı oldukları düzenleyici şubelere yapacaklardır. Kampa katılmaya hak kazanan öğrenciler 11 Eylül 2017 tarihinde açıklanacaktır. 

Kamp süresince konaklama Arsuz Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecektir. Kampa katılım ücretsizdir. Güz kampı kapsamında Arsuz’a gidiş-dönüş ulaşım organizasyonu şubelere ait değildir. Katılımcılarla Hatay Arsuz’da buluşulacaktır. Katılımcı ve kolektif üretim beklentisi içerisinde olunan güz kampında, başvurucular şubeleri tarafından belirlenen kamp kurallarını ve kolektif üretim süreçlerini kabul etmiş olacaklardır. Kamp programının detayları ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/arsuz-deniz-mekan-doga-tarih-mimarlik-ogrencileri-guz-kampi_160764.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!