Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Aru'nun Levent Sergisi Mimarlar Odası'nda

17 Aralık 2012 - 6 Ocak 2013 tarihleri arasında Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Karaköy Binası’nda izleyiciler ile buluşuyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Aru'nun Levent Sergisi Mimarlar Odası'nda
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 17 Aralık 2012 18:30
BİTİŞ TARİHİ: 6 Aralık 2012
YER: Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Karaköy Binası
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

MSGSÜ Mimarlık Fakültesi, İTÜ Mimarlık Fakültesi, Çağdaş Levent Derneği işbirliğinde; Akın Nalça, Terminal Design, Ekinsel Tasarım'ın desteğiyle

+ Ajandama Ekle

Prof. Kemal Ahmet Arû, 2012 yılında doğumunun 100. yıldönümünde, UNESCO 36. Genel Konferansı’nda uluslararası düzeyde anılmak üzere seçildi. Bu amaçla uluslararası düzeyde anma faaliyetlerinin yapılması ve bir eserinin desteklenmesi kararı alındı. Konferansta verilen kararda; Prof. Kemal Ahmet Arû’nun bütün dünya mimarları ve şehircileri için öncü ve rehber konumunda olduğu kabul edilerek, adına düzenlenecek kutlama ve etkinliklerin uluslararası arenada mimarlık ve şehir planlama eğitimi ile uygulamalarına ilham vereceği öngörüldü.

Bu karar kapsamında MSGSÜ Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, İDGSA mezunu ve hocası olan Kemal Ahmet Aru'yu anmak amacıyla İstanbul'da kent ölçeğinde en önemli projesi olan 'Levent' yerleşmesi üzerine 'LEVENT: Başarılmış bir 'Cumhuriyet Projesi' Sergisini hazırladı. Kasım ayında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde açılan sergi Aralık ayı itibari ile Mimarlar Odası Büyükkent Şubesinde devam edecek. Sergi, 17 Aralık 2012 - 6 Ocak 2013 tarihleri arasında Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Karaköy Binası’nda görülebilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/arunun-levent-sergisi-mimarlar-odasinda_103402.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!