Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Asansör Sempozyumu'2012

Asansör Sempozyumu, 4-6 Ekim 2012 tarihleri arasında MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

Asansör Sempozyumu'2012
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Ekim 2012
BİTİŞ TARİHİ: 6 Ekim 2012
YER: MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi
ŞEHİR: İzmir
DÜZENLEYEN:

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası

+ Ajandama Ekle

TMMOB Elektrik ve Makina Mühendisleri Odaları tarafından Asansör alanına yönelik 1993 yılından başlatılan etkinlik çalışmaları, Asansör Sempozyumu adı altında 2006 yılından bu yana her iki yılda bir düzenlenmeye devam ediyor. Son olarak 21-23 Mayıs 2010 tarihlerinde İzmir Fuar Alanı'nda gerçekleştirilen sempozyumda 7 oturumda 27 bildiri, 1 panel, 3 çalıştay, 5 kurs, ilköğretim çağındaki çocukların bilinçlendirilmesi amacıyla "asansör ve yürüyen merdivenlerin güvenli kullanımı" konusunda eğitim çalışması gerçekleştirilmişti.

Ülkemizdeki kentsel dönüşüm projeleri, yüksek yapılaşma, ticaret merkezilerinin sayısının her geçen gün artması asansör sektörünü de geliştiriyor, her geçen gün yaşamdaki ihtiyacı karşılama noktasında önemi daha da artan, konfordan ziyade vazgeçilmez bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkan asansörlerin, doğru mühendislik uygulamaları ile tasarım, montaj, işletme ve bakım süreçlerinden geçirilmesi, güvenli bir şekilde kullanıma sunulması önem taşıyor.

Asansör sektöründe güvenlik, konfor, verimlilik ve ekonomik çözümlerin üretilebilmesi, enerji ihtiyaçlarının doğru ve verimli yöntemlerle belirlenmesi, çözümlerin isteme sağlıklı bir şekilde entegrasyonu için bilimsel ve teknolojik  ilerlemelerin yakından takip edilmesi gerekiyor. Buna paralel olarak ürün ve hizmetin kalitesinin yükseltilmesi için eğitilmiş, nitelikli personele ihtiyaç da gittikçe artıyor. Tüm bu kavramlarının ön plana çıkartılması, uluslararası alanda yaşanan gelişmeler ile rekabet edilebilmesi için mühendislerin varlığı ve istihdamı büyük önem taşıyor.

Sektörel anlamda güvenli üretim yapma koşullarının doğru tanımlanması, ürün standartlarının ürün kalitesine etkilerinin belirlenmesi, haksız rekabet koşullarının önüne geçilmesi, kamu güvenliği açısından piyasa gözetimi ve denetimi, hizmet denetimi çalışmaları ve yıllık kontrol çalışmalarının sağlıklı ve yaygın bir şekilde yürütülmesi, asansörlerin tesis edilmesinden sonraki işletme ve bakım süreçlerinin yeniden düzenlenmesi ve kullanıcılara güvenli asansörlerin sunulabilmesi amacıyla tüm tarafların katıldığı koordinasyon zeminlerinin yaratılması büyük bir öneme sahip. Bu amaçla Elektrik Mühendisleri Odası, sektör bileşenlerini, ilgili bakanlıkları, sektör derneklerini, akademisyenleri meslek odalarını ve bu alanda faaliyet gösteren mühendis ve ara teknik elemanların yer aldığı ortak bir platform olma hedefiyle Asansör Sempozyumu’nu 4-6 Ekim 2012 tarihleri arasında MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi/İzmir’de yeniden gerçekleştirecek.

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası’nın 1985’li yıllardan beri periyodik kontrol süreçlerinde Belediyeler adına uzman mühendislerce gerçekleştirerek mevcut asansörlerin güvenlik seviyelerinin tespiti ve iyileştirilmesi, ruhsatlandırma, bilirkişilik gibi hizmetler ile sürece ciddi katkılar sunuyor. Bu süreçte edinilen bilgi birikiminin ve oluşan uzman kadro sektörel gelişime ciddi katkılar sağlamış, uygulamaların belli bir standarda kavuşması için faaliyetlerini sürdürüyor. 1993 yılından bu yana süre gelen Asansör Semineri, Asansör Sempozyumu, İletim Makinaları Kongre ve Sergisi gibi etkinlikler sonucu oluşan bilgi birikiminin asansör sektörü ile paylaşılması ve geliştirilmesine 4-6 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan Asansör Sempozyumu 2012 ile devam edilecek.

Bildirilerin son gönderilme tarihi: 27 Temmuz 2012
Değerlendirme sonuçlarının bildirilmesi: 17 Ağustos 2012
Bildirilerin düzeltilmiş halinin gönderilmesi: 24 Ağustos 2012

Detaylı bilgi için tıklayınız.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/asansor-sempozyumu2012_100855.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!