Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Avrupa Konut Araştırmaları Ağı Konferansı

İTÜ Mimarlık Fakültesi, 4–7 Temmuz 2010 tarihleri arasında “22. European Network for Housing Research / Avrupa Konut Araştırmaları Ağı Konferansı”na (ENHR 2010) ev sahipliği yapacak. Ekonomi, sosyoloji, coğrafya, mimarlık ve şehircilik gibi farklı disiplinlerden gelen konut ve kent araştırmacılarını özgün araştırma bulgularını tartışmak üzere bir

yapi.com.tr

Toplantılar

Avrupa Konut Araştırmaları Ağı Konferansı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Temmuz 2010
BİTİŞ TARİHİ: 7 Temmuz 2010
YER: İTÜ Mimarlık Fakültesi, Taşkışla, İstanbul
+ Ajandama Ekle

İTÜ Mimarlık Fakültesi, 4–7 Temmuz 2010 tarihleri arasında “22. European Network for Housing Research / Avrupa Konut Araştırmaları Ağı Konferansı”na (ENHR 2010) ev sahipliği yapacak. Ekonomi, sosyoloji, coğrafya, mimarlık ve şehircilik gibi farklı disiplinlerden gelen konut ve kent araştırmacılarını özgün araştırma bulgularını tartışmak üzere bir araya getiren konferansın teması “Kent Dinamikleri ve Konut Değişimi: Üçüncü Bin Yılın İkinci On Yılına Girerken” olarak belirlendi.

Farklı ülkelerden ve farklı disiplinlerden gelen on yedi uzmanın konuşmacı olarak katılacağı toplantı, “Neredeyiz?”, “Bizi ne bekliyor?” ve “Ne yapmalıyız?” soruları aracılığıyla önümüzdeki 10 yıl içinde konut ve kent araştırmacılarının çalışmalarını yoğunlaştıracakları araştırma sorularının belirlenmesi hedefliyor.

Çalışma grupları

ENHR 2010 İstanbul Konferansı kapsamında ayrıca, farklı disiplinlerden gelen konut ve şehircilik uzmanlarının araştırma bulgularının paylaşımı için ortam oluşturan ve çalıştayın strüktürünü şekillendiren önemli unsurlar arasında olan 25 ENHR çalışma grubunun da gerçekleştirileceği bildiriliyor. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 
Yeni Konut Araştırmacıları Kolokyumu

Bir yıl “ana” konferans, diğer yıl ise “ara” konferans şeklinde gerçekleştirilen konferans dizisinden ENHR 2010 “ana” konferans statüsünde olduğu için 2–3 Temmuz 2010 tarihleri arasında (genellikle) doktora öğrencilerini kapsayan “Yeni Konut Araştırmacıları Kolokyumu / New Housing Researchers Colloquium” (NHR2010) düzenlenecek. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Etkinliğin dilinin İngilizce olduğunu hemen belirtelim.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/avrupa-konut-arastirmalari-agi-konferansi_75118.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!