Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Bahçeşehir Üniversitesi Kısa Film Atölyeleri Film Gösterimi: “City as Body/Space”

Mimarlar Odası Belgesel Sinema Kulübü 18 Mayıs 2012 Cuma günü, "Bahçeşehir Üniversitesi Kısa Film Atölyeleri" film gösterimi ve söyleşisine ev sahipliği yapıyor. Film gösterimi sonunda, dersin yürütücüleri Elâ Kaçel ve Burak Altınışık, tartışmacı konukları Behiç Ak, Aykut Köksal ve Saitali Köknar ile bir söyleşi yapacak.

yapi.com.tr

Diğer

Bahçeşehir Üniversitesi Kısa Film Atölyeleri Film Gösterimi: “City as Body/Space”
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Mayıs 2012
YER: Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Zemin Kat Sergi Salonu, Karaköy, İstanbul
DÜZENLEYEN: Mimarlar Odası Mimarlar Odası Belgesel Sinema Kulübü
DİĞER BİLGİLER: A: Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Kemankeş Caddesi No: 31 Karaköy T: (212) 251 49 00 / 205 www.mimarist.org
+ Ajandama Ekle

Mimarlar Odası Belgesel Sinema Kulübü 18 Mayıs 2012 Cuma günü, "Bahçeşehir Üniversitesi Kısa Film Atölyeleri" film gösterimi ve söyleşisine ev sahipliği yapıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde, Yrd. Doç. Dr. Ela Kaçel ve Öğr. Gör. Burak Altınışık tarafından verilen ARCH 3929 Cities Under Construction dersi kapsamında hazırlanan kısa filmler, 18 Mayıs 2012 Cuma günü saat 18:30'da TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 'nde gösterilecek.

Yönetmen Hüseyin Karabey’in, derse katılan öğrenciler ile birlikte yürüttüğü film atölyesi sonucunda hazırlanan bireysel filmlerden yola çıkılarak “City as Body/Space” teması çerçevesinde yapılan  atölyenin amacı, kent içinde bir odak noktası seçerek buradan hareketle faklı yürüyüş rotaları tasarlamak ve bu rotaları görsel ve duyusal olarak belgelemek ve analiz etmekti. Ortaya çıkan beş rotanın dördü, Taksim Meydanı’ndan başlayarak kentin farklı kıyılarına ulaşıyor. Son rota ise, Galata Kulesi’nden başlayarak Galata Köprüsü’nde son buluyor.

Film gösterimi sonunda, dersin yürütücüleri Elâ Kaçel ve Burak Altınışık, tartışmacı konukları Behiç Ak, Aykut Köksal ve Saitali Köknar ile bir söyleşi yapacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/bahcesehir-universitesi-kisa-film-atolyeleri-film-gosterimi-city-as-body-space_91819.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!