Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Barış Yılmaz'dan "Çelişkiler ve Kaos"

Atlas Sanat Galerisi, Barış Yılmaz'ın "Çelişkiler ve Kaos" resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 30 Ocak 2009'a kadar ziyaret edilebilir. Yılmaz’ın resimleri bir sorun çözme ve düşünme eylemi olarak ortaya çıkarlar. Hayatın belirsizliklerini ve anlaşılmazlıklarını çözümlemede düşünsel kabiliyetiyle resimsel deneyimlerini pekiştiren genç

yapi.com.tr

Sergiler

Barış Yılmaz'dan "Çelişkiler ve Kaos"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Aralık 2008
BİTİŞ TARİHİ: 30 Ocak 2009
YER: Atlas Sanat Galerisi, Çankaya, Ankara
DİĞER BİLGİLER: T: (312) 468 59 04
+ Ajandama Ekle

Atlas Sanat Galerisi, Barış Yılmaz'ın "Çelişkiler ve Kaos" resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 30 Ocak 2009'a kadar ziyaret edilebilir.

Yılmaz’ın resimleri bir sorun çözme ve düşünme eylemi olarak ortaya çıkarlar. Hayatın belirsizliklerini ve anlaşılmazlıklarını çözümlemede düşünsel kabiliyetiyle resimsel deneyimlerini pekiştiren genç sanatçı, siyah rengin olanaklarını çeşitlendirerek kullanmayı tercih etmektedir. Boyasal oluşumlarda diğer renklere katkısını en az olabilecek düzeyde tutmaya çalışır. Evrende çelişkiler olarak tarif ettiğimiz zıtlıklar ve bunun sonucu olarak ortaya çıkan belirsizlikler kaos’u yaratırken kaos’un sahip olduğu anlam bambaşkadır. Yaşam için gerekli olan devinimi sağlayan, hatta evreni var eden, bizim çelişki ya da kaos olarak gördüğümüz, zıtlıkların oluşturduğu bu uyumdur.  

Barış Yılmaz                  

1979’da Ankara’da doğdu. 2001’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü bitirdi. 2006’da Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Resim Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı . Yurt içinde pek çok karma sergiye katılan sanatçı,  DYO Resim Yarışması Başarı Ödülü 2004, TBMM 85. Yıl Milli Egemenlik Resim Yarışması Jüri Özel Ödülü 2005, Dışişleri Bakanlığı Genç Sanatçılar Resim Yarışması Başarı Ödülü 2006, İnönü Üniversitesi 3. Ulusal Resim Yarışması Başarı Ödülü 2008, Çanakkale Savaşları Resim Yarışması Üstün Yetenek Sertifikası ( 2008 ) ile ödüllendirildi.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/baris-yilmazdan-celiskiler-ve-kaos_64566.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!