Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

BAU 2007

BAU 2007

yapi.com.tr

Fuarlar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Ocak 2007
BİTİŞ TARİHİ: 20 Ocak 2007
YER: Münih - Almanya
DÜZENLEYEN: Archi-Europe
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\etkinlik\50783-3.jpg" align="center" hspace=5 vspace=5>

Dünya çapında mimarlık öğrencilerinin buluşma noktası olan Archi-Students.org, bu yıl ilk kez uluslararası bir kongre düzenliyor. 17 Ocak 2007'de Münih'te 1. Uluslararası Mimarlık Öğrencileri Kongresi adıyla düzenlenen etkinlik, Avrupa'nın en büyük yapı sektörü buluşması BAU 2007 kapsamında gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında, Archi-students.org tarafından yaratılıcılığı teşvik için düzenlenen ve sektörün önde gelen mimarları, mimarlık okulları, yatırımcılar ve öğrenci organizasyonları tarafından destek alan mimari yarışmasının ödül töreni de yapılacak. Yarışmanın jüri başkanı, dünyaca ünlü İtalyan mimar Massimiliano Fuksas.

Avrupa ve diğer ülkelerden 700 öğrencinin katılması beklenilen kongrede ele alınacak konular iki ana başlık altında toplanmış: A) Sürdürülebilir gelişim : Dünyaca ünlü bir çok mimarın sürdülebilirlik konusundaki çalışmalarından örnekler sunulacağı oturumlarda, başkanlığı Japon mimar Kengo Kuma üstlenecek ve bu alandaki işlerinden örnekler aktaracak. B) Mesleki hareketlilik : Avrupa, geride bıraktığımız 2006 yılını "Avrupa İstihdam Hareketliliği Yılı" olarak geçti. Mimarlık öğrencilerinin Avrupa kıtasında özel ve kamusal iş ortaklıklarıyla gittikçe genişleyen çalışma alanlarının anlatılacağı toplantıda, European Year of Workers Mobility 2006’nın Genel Koordinatörü Joseph Jamar bu konuda bir konuşma yapacak.

Dünya mimarlık öğrencilerini buluşturacak bu kongrenin içinde yer aldığı Bau 2007 fuarı, Archi-Europe tarafından düzenlenen uluslararası anlamda en önemli fuarlardan biri. Bu yıl 15-20 Ocak tarihleri arasında Almanya- Münih’te gerçekleştirilecek Bau 2007 kapsamında “Architect’s Corner” (Mimarın Köşesi) olarak adlandırılan bir alanda mimar, planlamacı ve mühendislerin sektör hakkında almak istedikleri bilgilere eğitimli personel tarafından hizmet verilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/bau-2007_50783.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!