Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Berkay Somalı Yeşil Akademi'de

Yeşil binalar ile ilgilenen öğrenciler için veritabanı ve buluşma ortamı yaratmayı amaçlayan bir organizasyon olan Yeşil Akademi ilk organizasyonunu, gün geçtikçe popülerliği artan yeşil bina değerlendirme sistemlerinin en çok kabul gören iki versiyonu LEED ve BREEAM uzmanı Berkay Somalı'yı ağırlayarak gerçekleştiriyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

Berkay Somalı Yeşil Akademi'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Mayıs 2009 15:00
YER: İTÜ Mimarlık Fakültesi, Taşkışla, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yeşil Akademi
DİĞER BİLGİLER: E: contact@yesilakademi.org
+ Ajandama Ekle

eşil binalar ile ilgilenen öğrenciler için veritabanı ve buluşma ortamı yaratmayı amaçlayan bir organizasyon olan Yeşil Akademi ilk organizasyonunu, gün geçtikçe popülerliği artan yeşil bina değerlendirme sistemlerinin en çok kabul gören iki versiyonu LEED ve BREEAM uzmanı Berkay Somalı'yı ağırlayarak gerçekleştiriyor. Konferans, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde yapılacak.

Hedefleri, "Toplamak: Türkiye'nin sürdürülebilir mimari ile ilgili akademik kaynaklarını bir araya getirmek", "Paylaşmak: Yeşil mimari ile ilgilenen öğrencilerin bu kaynaklara erişimini sağlamak", "Birleştirmek: Öğrenciler arasında bağlar kurarak daha güçlü bir akademik yeşil mimari çevresi oluşturmak" şeklinde sıralanan oluşum üniversitelerin, akademisyenlerin  ve bu konuda çalışmalarına devam eden öğrencilerin desteği ile etkinliklerini arttırabilme amacı ile kuruldu.

Yeşil Akademi

Yeşil binalar ve sürdürülebilirlik konularında çalışan, çalışmayı düşünen öğrenciler için bir veritabanı ve buluşma ortamı oluşturmak, bu konularda öğrenci etkinlikleri ve organizasyonlar düzenleme amacı ile 2009’da kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak tanımlanıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/berkay-somali-yesil-akademide_69073.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!