Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Beyoğlu Hikayeleri" Belgesel Oldu

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı etkinlikleri kapsamında, İstanbul'un doğal kültür sanat merkezi olan Beyoğlu'nu anlatan hikayeler belgesel film olarak İstanbullularla buluşmaya hazırlanıyor. "Tales of Beyoglu / Beyoğlu Hikayeleri" isimli belgesel, Beyoğlu'nu, semtin müziğini, sanatını, tasarımını, modasını, dansını, tiyatrosunu ve

yapi.com.tr

Diğer

"Beyoğlu Hikayeleri" Belgesel Oldu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Aralık 2010 19:00
YER: Pera Palas, Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı
+ Ajandama Ekle

B> İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı etkinlikleri kapsamında, İstanbul’un doğal kültür sanat merkezi olan Beyoğlu’nu anlatan hikayeler belgesel film olarak İstanbullularla buluşmaya hazırlanıyor. “Tales of Beyoglu / Beyoğlu Hikayeleri” isimli belgesel, Beyoğlu’nu, semtin müziğini, sanatını, tasarımını, modasını, dansını, tiyatrosunu ve hepsinden önce gittikçe büyüyen artistik topluluğunu oluşturan tüm insanları anlatıyor.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sinema Belgesel ve Animasyon Yönetmenliği çalışmaları kapsamında yapımcı ve yönetmen Amanda Burrell tarafından hazırlanan “Tales of Beyoglu / Beyoğlu Hikayeleri” belgeseli, bölgenin göze çarpan yetenekli ve yaratıcı karakterlerinden bazılarının yaşam ve çalışmalarının takip edilmesi sonucunda bir “Beyoğlu portresi” inşa ediyor.

Beyoğlu’nun baştan çıkarıcı kültürel enerjisi, çeşitliliği ve canlılığının resmeden belgeselin galası, 28 Aralık Salı günü saat 19.00’da Pera Palas’ta gerçekleştirilecek.

Amanda Burrell Hakkında

Amanda Burell 15 yıla yayılan televizyon yayımcılığı ve belgeselcilik deneyimi olan bir yapımcı yönetmen. BBC’de yetişen Burrell, bağımsız olarak çalışıyor ve BBC, Discovery, A&E gibi kanallar için filmler çekiyor. Gözlemsel, sunucu yönlendirmeli, araştırmacı ve tarihi olmak üzere birçok film yapmış, yönetmiş, bizzat çekmiş ve sunmuş olan Burrell’in Güney Afrika, Güney Amerika, ABD, Orta Doğu ve İngiltere ve Avrupa’da yürüttüğü çalışmalar bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/beyoglu-hikayeleri-belgesel-oldu_84634.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!