Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Bienalin Afişi Basilico'dan

Dünyaca ünlü İtalyan fotoğrafçı Gabriele Basilico, 9. Uluslararası İstanbul Bienali'nin afiş ve tanım görsellerini oluşturmak üzere İstanbul' a geldi.

NTV-MSNBC

Toplantılar

Bienalin Afişi Basilico'dan
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 29 Mart 2005 19:00
BİTİŞ TARİHİ: 29 Mart 2005
+ Ajandama Ekle

ünyaca ünlü İtalyan fotoğraf sanatçısı Gabriele Basilico, 9.Uluslararası İstanbul Bienali için bir dizi fotoğraf çalışması yapmak üzere İstanbul’da.

Gabriele Basilico ay sonuna kadar İstanbul’da kalacak ve 16 Eylül - 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 9.Uluslararası İstanbul Bienali’nin afiş ve diğer tanıtım görsellerini oluşturmak üzere siyah/beyaz İstanbul fotoğrafları çekecek.

Gabriele Basilico, İstanbul’daki çalışmasının yanısıra 29 Mart Salı günü saat 19.00’da İtalyan Kültür Merkezi’nde kent fotoğrafçılığı üzerine ‘Beyrut 1991 - Berlin 2000: Yıkılma ve Yeniden Yapılanma Arasında İki Fotografik Yolculuk’ başlıklı bir konuşma gerçekleştiriyor.

Sanatçının 27 yıllık birikimini İstanbullu sanatseverler ile paylaşacağı konuşma, simültane çeviri ile ücretsiz olarak izlenebilecek.

Gabriele Basilico
1944 Milano doğumlu Gabriele Basilico, Milano Politecnico’dan mezun olduktan sonra kent ve kent manzaralarına yoğunlaşarak fotoğrafçılığa başladı.

1983 yılında Milano PAC’da ilk sergisini gerçekleştiren Basilico, 1990 yılında Paris’te ‘Prix Mois de la Photo’ ödülünü kazandı. 1991 yılında savaştan büyük zarar gören Beyrut’u fotoğraflayan sanatçının Lugano’da Gottardo Vakıf/Galeri’de sergilediği 15 yıllık birikimini oluşturan eserleri L’esperienza dei Luoghi adlı kitapta toplandı.

Gabriele Basilico 1996 Venedik Bienali’nin “Osella d’oro” ödülünün; ‘Berlin’ adlı fotoğraf kitabıyla 2002 Photoespana’nın En İyi Fotoğraf Kitabı ödülünün de sahibi ...

Sao Paulo V. Uluslararası Tasarım ve Mimari Bienali, 2004 Milano Trienali ve Cenova Palazzo Ducale Sanatlar ve Mimari gibi etkinliklere katılan Basilico’nun çalışmaları Torino Modern Sanat Müzesi Galerisi, Bergamo Modern Sanat Müzesi, Trento ve Rovereto Modern Sanat Müzesi, Santiago de Compostela Çağdaş Sanat Merkezi, Amsterdam Stedelijk Museum, Portekiz CPF, Trento ve Rovereto da MART (Modern Sanat Müzesi) ve Buenos Aires’te MAMBA’da gibi dünyaca ünlü birçok galeri ve müzede sergilendi.

29 Mart 2005, Salı - saat 19:00

İTALYAN KÜLTÜR MERKEZİ
Meşrutiyet Cad. 161Tepebaşı - İstanbul
Tel: 0212 293 98 48 segreteria@iicist.org.tr

Ayrıntılı bilgi için:
http://www.iksv.org/bienal/etkinlikler.asp

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/bienalin-afisi-basilicodan_24808.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!