Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Bilgi' de Tasarım Haftası

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 27-31 Ocak tarihleri arasında ICOGRADA Tasarım Haftası'na ev sahipliği yapıyor. Etkinlik, ICOGRADA (Uluslararası T

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Toplantılar

Bilgi' de Tasarım Haftası
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Ocak 2004
BİTİŞ TARİHİ: 31 Ocak 2004
+ Ajandama Ekle

b>İstanbul Bilgi Üniversitesi, 27-31 Ocak tarihleri arasında ICOGRADA Tasarım Haftası'na ev sahipliği yapıyor. Etkinlik, ICOGRADA (Uluslararası Tasarım Kuruluşları Konseyi) ve GMK (Grafikerler Meslek Kuruluşu) işbirliği ile BİLGİ'nin ana sponsorluğunda düzenleniyor. Hafta boyunca, altı farklı kıtadan gelen tasarımcılar, düzenlenen çeşitli etkinliklerde deneyimlerini paylaşacak, "6 Alfabe" başlığıyla öğrencilere yönelik atölye çalışmaları yapılacak ve tasarımla ilgilenen herkesin katılımına açık olan "Köprüler Kurmak-Building Bridges" konulu bir seminer düzenlenecek...1963 yılında Londra'da kurulan ve şu an merkezi Brüksel'de bulunan ICOGRADA (Uluslararası Tasarım Kuruluşları Konseyi), bu yıl İstanbul'da, Grafikerler Meslek Kuruluşu (GMK) ile bir tasarım haftası gerçekleştirecek. 27-31 Ocak tarihlerindeki etkinlik; Avustralya, Bosna Hersek, Brezilya, Çin, Danimarka Güney Kore, Hong Kong, İran, İsrail, Lübnan, Rusya, Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan gibi pek çok ülkeden tasarımcıları Istanbul Bilgi Üniversitesi'nde bir araya getirecek.

Hafta boyunca sürecek bir dizi etkinlik, 27 - 29 Ocak tarihleri arasındaki "6 Alfabe" öğrenci atölyesi ile başlayacak. Tasarım eğitimi gören tüm öğrencilerin katılımına açık olan bu grafik tasarım ve tipografi atölyesi; Ürdün, İsrail, Rusya, Hindistan, Türkiye ve Güney Kore'den 9 uzman ismin yönetiminde düzenlenecek. İngilizce yapılacak bu çalışma süresince öğrenciler; Romen, Hangul (Güney Kore), Arap, İbrani, Kiril ve Hint alfabelerini keşfedecekler.

Tasarım Haftası; 30 - 31 Ocak'ta gerçekleşecek seminerle son bulacak. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi bir kent olan İstanbul'un; kıtaları ve kültürleri birleştirmesinden yola çıkalarak, İstanbul'daki bu uluslararası seminerin başlığı "Building Bridges-Köprüler Kurmak"olarak belirlendi. Tasarımla ilgilenen herkesin katılımına açık olan etkinlikte, Kanada'dan Hindistan'a kadar 16 farklı ülkeden gelen uzmanlar sunum yapacak. Türkçe çevirinin de yapılacağı seminer; Türkiye'deki grafikerler, reklam ajansları ve iletişim fakültesi öğrencilerine, dünyadaki yeni trendleri takip etme ve diğer ülkelerden tasarımcılar ile deneyimlerini paylaşma fırsatı sunuyor.

"6 Alfabe" ve "Building Bridges-Köprüler Kurmak" başlıklı atölye ve seminere katılım ücretsizdir ancak, kayıt yaptırmak gereklidir.

27 - 31 Ocak 2004
İstanbul Bilgi Üniversitesi
Dolapdere Kampüsü
Kurtuluşderesi Cad. No. 47
Dolapdere

Atölye ve Seminere Katılım İçin: secretariat@icograda.org
Ayrıntılı Bilgi İçin: "istanbul.icograda.org"

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/bilgi-de-tasarim-haftasi_8764.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!