Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Bir Dünya Tasarımcı İstanbul'da Buluşuyor

Bir Dünya Tasarımcı İstanbul'da Buluşuyor

Radikal Gazetesi

Fuarlar

Bir Dünya Tasarımcı İstanbul'da Buluşuyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Mart 2008
BİTİŞ TARİHİ: 9 Mart 2008
YER: CNR Expo, Yeşilköy, İstanbul
DÜZENLEYEN: Sine Fuarcılık
+ Ajandama Ekle

urtdışından ve yurtiçinden alım gücü yüksek tüketiciler, iç mimarlar, dekoratörler, tasarımcılar ve girişimciler; mobilyadan aksesuara; aydınlatmadan bahçe mobilyasına, dekorasyonla ilgili tüm özel tasarım ürünleri i-deco İstanbul'da bulacaklar. 6-9 Mart 2008 tarihlerinde, Yeşilköy CNR Expo'da, Sine Fuarcılık tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan 'i-deco İstanbul', tasarım dünyası yaratıcılarıyla profesyonellerini aynı çatı altında bir araya getirecek.

Belediye de destekliyor
Fuarın organizasyon komitesi, Prof. Dr. Önder Küçükerman (Haliç Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı), tasarımcı Aziz Sarıyer, Galeri Haaz'ın sahibi ve Republica Ajans Başkanı Murat Patavi, ETMK Yön. Kurulu Başkanı Sertaç Ersayın, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Danışmanı Seda Lafçı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Turizm Atölyesi Genel Koordinatörü Tülin Ersöz'den oluşuyor.
İstanbul'un dekorasyon ve tasarım anlamında uluslararası buluşma noktası olma misyonuyla yola çıkan, 'i- deco İstanbul'a Türkiye İhracatçılar Meclisi, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu ve Mobilya Sanayicileri İhracatçıları ve İthalatçıları Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Turizm Atölyesi destek veriyor.

Açılışı Tüzmen yapacak
İ-deco'nun açılışı Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, İtalya'dan Avrupa Mobilya Üreticileri Federasyonu Başkanı Calixto Valenti ve Federasyonun Onursal Başkanı Rodrigo Rodrigez tarafından gerçekleştirilecek. Dekorasyon ve tasarımdaki son trendler, i-deas tasarım alanında sergilenecek. 'i-deco İstanbul'un içinde bir hol, fuarın kalbi olarak nitelenen i-deas tasarım alanına ayrılacak. İ-deas tasarım alanında, ziyaretçiler sektördeki son trendleri, özel olarak dizayn edilmiş bu farklı konseptte izleyecekler. İ-deas'da, ünlü tasarımcıların özel sergileri, audio visual alanları ve sıra dışı konsept tasarımların yer alacağı özel bölümler bulunacak. i-deas alanında, Koleksiyon, BMS, Megaron, Derin, Autoban ve Haaz Galeri'nin özel tasarım ürünleri de yer alacak. Murat Patavi'nin küratörlüğünde düzenlenen i-deas alanında Koray Malhan, Derin Sarıyer, Aziz Sarıyer, Tanju Özelgin, Arif Özden, Defne Koz, Bülend Özden, Mehmet Ermiyagil'in fuara özel tasarımları da sunulacak.

Ödüllü genç tasarımcılar
Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından düzenlenen 'Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması' sonucu ödül kazanan yarışmacıların tasarımlarının sergilenmesi, uluslararası tasarım süreçlerinin sanatsal bir şekilde aktarıldığı kısa filmlerin gösterimleri, geleceğin evi tasarımı ve yabancı tasarımcıların seminerlerine de yer verilecek. i-deas tasarım alanının içinde, yaratacağı faklı bir konsept ile yer alacak Bebek'teki ünlülerin buluşma noktası Lucca Cafe Bistro, İ-deco Fuar Partisine de ev sahipliği yapacak. Fuarı, yurtiçi ve yurtdışından 15 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Özel tasarım ürünleri olacak
Yurtdışından ve yurt içinden alım gücü yüksek tüketiciler, iç mimarlar, dekoratörler, tasarımcılar ve girişimciler; mobilyadan aksesuara; aydınlatmadan bahçe mobilyasına, dekorasyonla ilgili tüm özel tasarım ürünlerinin yer alacağı i-deco İstanbul'a, Arap ülkeleri ve Rusya'dan çok sayıda zengin alıcının davet edildiği belirtildi. Birbirinden farklı etkinliklere imza atacak i-deco İstanbul'u, dört gün süreyle 15 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Ünlü mimarlar davet edildi
Fuar için Rosita Missoni, Christian Lacroix, Noe Duchaufour-Lawrance, Zaha Hadid, Paola Navone, Tom Dixon, Karim Rashid, Konstantin Grcic'in de aralarında bulunduğu 30 yabancı tasarımcı ve Frame, Wallpaper, Living ETC, Interior Design, Elle Decor UK gibi dekorasyon dergilerinin editörleri özel olarak İstanbul' a davet edildi.

Tasarımcılar tarafından merakla beklenen, dünyaca ünlü tasarım dergisi Frame'in Türkiye'de yayınlanacak olan ilk sayısı; i-deco İstanbul'un fuar kataloğuylu birlikte mart ayında okuyucularıyla buluşacak.

Fuar ziyaretçilerini, sektörün önde gelen süreli yayınları ve kitaplarının yer aldığı, fuaye için özel olarak tasarlanan i-deco kütüphanesi bekliyor.

Dünyaca ünlü dış mekân mobilyaları markası Dedonile fuar kafeleri tasarlanıyor.

Fuarın kafelerini, 20 yıllık geçmişiyle bünyesindeki tasarım gurubu ve ithal ettiği ürünlerle gündem belirleyen O Design, temsilcisi olduğu dünyaca ünlü Alman markası Dedon ürünleri ile tasarlıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/bir-dunya-tasarimci-istanbulda-bulusuyor_59935.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!