Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Burada, Orada ve Her Yerde

TransCultural Exchange Sanat Vakfı’nın düzenlediği “Sanatta Uluslararası Fırsatlar Konferansı” 03 - 05 Nisan 2009 tarihlerinde, 99 ülkenin katılımıyla, Boston’u küresel sanat camiasının buluşma noktası haline getirecek. Konferansta sunulacak kolektif sanat projelerinin sergileri birer birer açılıyor.

yapi.com.tr
2

Sergiler

Burada, Orada ve Her Yerde
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 25 Eylül 2008
BİTİŞ TARİHİ: 10 Ekim 2008
YER: İBB Taksim Sanat Galerisi, Taksim, İstanbul
DÜZENLEYEN: TransCultural Exchange Sanat Vakfı
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 245 20 68 E: info@ozlemkalkanerenus.com
+ Ajandama Ekle

zlem ile Tommy, Elsa ile Pingala, Mohammed ile Christian, Süren ile Hiroiki, Nguyen ile Alison, Alfonso ile Dimitris, Carmen ile Pirjo, Igor ile Janusz, Barongo ile Ilona birlikte yaratmaya karar verdiler…

TransCultural Exchange Sanat Vakfı’nın düzenlediği “Sanatta Uluslararası Fırsatlar Konferansı” 03 - 05 Nisan 2009 tarihlerinde, 99 ülkenin katılımıyla, Boston’u küresel sanat camiasının buluşma noktası haline getirecek. Konferansta sunulacak kolektif sanat projelerinin sergileri birer birer açılıyor.

Türk ressam Özlem Kalkan Erenus ve Kuzey İrlanda’lı ressam Tommy Barr “Burada, Orada ve Her Yerde: Geleceğin Sanatını Görmek/Here, There and Everywhere: Anticipating the Art of the Future” başıklı bu evrensel etkinliğe açacakları iki sergi ile katılıyorlar. Projelerinin adı: “Davana Sahip Çık/Stand My Ground, Stand Your Ground”

Birbirini kesen yatay ve dikey hatlar üzerine yerleştirilen ortak bir yapıt üzerinde çalışarak, her ikisi de hem orijinal resimler, hem de diğerinin çalışmalarına karşılık veren resimler hazırladılar. Daha sonra, resimler değiş-tokuş edilerek her sanatçı için, işbirliği ile üretilmiş birer yapıt (aslında tüm yapıtın bir yarısı) ortaya çıktı.

Bir yarısı Türkiye’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Taksim Sanat Galerisi vitrininde, diğer yarısı Kuzey İrlanda’da, Derry Kale Müzesi’nde sergilenecek.

Projenin, Boston’da düzenlenecek “Sanatta Uluslararası Fırsatlar” konferansı için gerçekleştirilecek son bağlantısı içinse Sefa Ulukan’ın çekeceği fotoğraflar sunulacak. Orijinal yapıtların ve sergi alanlarında çekilen karelerin bir araya getirilmesiyle harmanlanmış görseller sembolik olarak “Burayı, Orayı ve Her Yeri” bir an için tek bir yer yapacak.

Özlem Kalkan Erenus ve Tommy Barr’ın ortak yapıtının “İstanbul-yarısı” 25 Eylül – 10 Ekim 2008 tarihleri arasında, IBB Taksim Sanat Galerisi vitrininde izlenebilir.

Proje ile ilgili gelişmeler için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/burada-orada-ve-her-yerde_63860.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Teşekkürler! Sergiye bekliyoruz... YANITLA
  • Bu haberler beni son derece sevindiriyor..kiskaniyorum da diyebilirim..!tebrikler..ve basarilarinizin devamini dilerim. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!