Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

C2C'nin Öncüsü Michael Braungart İstanbul'da!

Desso B.V.'nin Türkiye Genel Yetkilisi Petra, "Cradle to Cradle / C2C" (Beşikten Beşiğe) başlıklı bir konferans düzenliyor. Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği / ÇEDBİK bilgilendirme günleri kapsamında ve Vakko işbirliğiyle gerçekleştirilen konferansta, "Cradle to Cradle - Remaking The Way We Make Things" kitabının yazarlarından biri olan Prof. Dr.

yapi.com.tr

Buluşmalar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 13 Aralık 2010 18:00
YER: Vakko Yönetim Merkezi, Nakkaştepe, İstanbul
DÜZENLEYEN: Petra, ÇEDBİK ve Vakko desteği ile.
+ Ajandama Ekle

B> Desso B.V.'nin Türkiye Genel Yetkilisi Petra, “Cradle to Cradle / C2C” (Beşikten Beşiğe) başlıklı bir konferans düzenliyor. Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği / ÇEDBİK bilgilendirme günleri kapsamında ve Vakko işbirliğiyle gerçekleştirilen konferansta, “Cradle to Cradle – Remaking The Way We Make Things” kitabının yazarlarından biri olan Prof. Dr. Michael Braungart, endüstriyel ürünlerin doğaya verdiği zarar karşısındaki bilincimizi sorgulayan ve “yeşil mimarlığın” toplumsal dönüşüm sürecindeki önemine dikkat çeken bir tartışma ortamı yaratacak.

Braungart, “tasarım sistemlerine biyomimetik bir yaklaşım” olarak tanımlanan “beşikten beşiğe” olgusu sayesinde, şimdiye kadar kullanılan ve “çevre için daha az zararlı” olduğunu söyleyen üretim sistemlerinin yerini “çevre için tamamen zararsız” olan C2C tasarım döngüsüne bıraktığına dikkat çekecek.

“Cradle to Cradle / C2C” Konferansı, 13 Aralık Pazartesi günü saat 18:00’de Vakko Nakkaştepe binası konferans salonunda gerçekleştirilecek.


Alman Bir Kimyager, Eski Bir Greenpeace Eylemcisi; Michael Braungart

Michael Braungart çevresel sorunlara dikkat çeken 1960'lardaki bilim adamları arasında ilk sırada yer alıyor. Hannover Üniversitesi'nde kimya bölümü öğrencisiyken Greenpeace'in kimya bölümünü kuran Braungart, Alman Çevreci Parti'nin (Green Party of Germany) de kurucularından biri.

Çalışmalarını daha iyi bir dünya için geliştiren Braungart, 1987 yılında kendi araştırma şirketi EPEA Internationale Umweltforschung GmbH'yi (Environmental Protection Encouragement Agency) kurdu. EPEA'nın New York ofisini kurduğunda Amerikalı mimar ve tasarımcı William A. McDonough'la tanışan Braungart, 1995 yılında McDonough ile Amerikan şirketi MBDC'yi (McDonough Braungart Design Chemistry) kurdu.

Lüneburg Üniversitesi kimya ve üretim mühendisliği bölümlerinde profesörlük yapan Braungart, Rotterdam ve Delft'teki Erasmus Üniversitesi'nde endüstriyel çevre bilim ve şirketlere yönelik C2C (Beşikten Beşiğe) yönetimi alanında açılan kürsünün 2008 yılında başına geçti.

Braungart , kimyager olarak yayınlar çıkarmaya ve Braungart Danışmanlık bünyesinde sesini duyurmaya devam ediyor.


C2C sistemi ve Desso hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen ilerleyiniz.  >>>>>>>>

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/c2cnin-oncusu-michael-braungart-istanbulda_84301.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!