Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

CAFT (Fransa'daki Fransız-Türk İşadamları Derneği) Fransız Gastronomisi Gala Yemeği

CAFT (Fransa'daki Fransız-Türk İşadamları Derneği) 13 Ekim günü Haliç Kongre Merkezi'nde, aralarında Lyon Büyükşehir Belediye Başkanı ve Senator Gerard Collomb'un da yer aldığı Fransa'dan 70 kişilik bir heyetin katılımı ile renklenecek Fransız Gastronomisi Gala Yemeği düzenliyor.

yapi.com.tr

Diğer

CAFT (Fransa'daki Fransız-Türk İşadamları Derneği) Fransız Gastronomisi Gala Yemeği
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 13 Ekim 2012
BİTİŞ TARİHİ: 13 Ekim 2012
YER: Haliç Kongre Merkezi
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Fransa'daki Fransız-Türk İşadamları Derneği (Club d'Affaires Franco-Turc) CAFT

TELEFON: 212 232 22 02
+ Ajandama Ekle

 

Lyon'da 2011 yılında kurulan ve bütün üyelerinin gönüllü çalıştığı 'Fransa'daki Fransız-Türk İşadamları Derneği', (Club d'Affaires Franco-Turc, CAFT), genel olarak Fransa, özel olarak da Rhone-Alpes bölgesini içine alan bir kapsamda, Fransız ve Türk işadamları, sanayiciler, akademisyenler ve turizmcileri hedefliyor ve bu alanlarda işbirliği yapmayı arzu eden bütün firmalara destek verip ilişkileri geliştirmeyi amaçlıyor.

Bu amaçla dernek 3 Temmuz 2012 günü Fransız gastronomisinin merkezi olarak kabul edilen Lyon'da yerel ve ulusal devlet ileri gelenlerinin, siyasetçilerinin, birçok işadamının ve basının da davet edildiği ve Türkiye'den özel olarak davet edilen 3 ünlü Türk mutfak ustasının hazırladığı bir menünün sunulduğu bir 'Türk Gastronomisi' düzenledi.

Bu gala gecesinin başarısının sonucu gelişen yakınlaşmalar ve canlılık kazanan ticari ve kültürel paylaşımlar neticesinde Lyon Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Toques Blanches Aşçılar Derneği mensupları, bu kez Fransız Michelin yıldızlı şeflerin hazırlayacağı bir gala yemeğinin İstanbul'da gerçeklestirilebilmesi için CAFT’a ricada bulundular. CAFT bu gecenin İstanbul ayağını 13 Ekim 2012 günü Lyon'dan özel olarak gelecek ve 'Meilleur Ouvrier de France' payesine sahip Michelin yıldızlı 9 şef ve pasta ustasının 'geceye özel' yaratacağı zengin bir menünün sunulacağı bir gala yemeği olarak düzenliyor. Fransa'dan aralarında Lyon Büyükşehir Belediye Başkanı ve Senator Gerard Collomb'un da yer aldığı 70 kişilik bir heyetin katılımı ile renklenecek bu gece Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

Katılımın ücretli olduğu etkinliğe +90 (0) 212 232 22 02 numaralı telefondan ya da emel.ugursal@postacioglu.com e-posta adresinden başvuru yapılabilir ve ayrıntılı bilgi alınabilir.

Menüyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/caft-fransadaki-fransiz-turk-isadamlari-dernegi-fransiz-gastronomisi-gala-yemegi_102434.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!