Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Tasarım Bilkent '18
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Cam Ocağı Vakfı'nda Cam Mimarlık ile Buluşuyor

Mimari cam sanatçısı Mark Angus, 27 Eylül - 5 Ekim 2013 tarihleri arasında Cam Ocağı Vakfı’nda sanatseverleri bekliyor. Atölye çalışmalarını ve seminerleri kapsayan program, Mark Angus ve Manfred Mislik’in liderliğinde gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Buluşmalar

Cam Ocağı Vakfı'nda Cam Mimarlık ile Buluşuyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Eylül 2013
BİTİŞ TARİHİ: 5 Ekim 2013
YER: Cam Ocağı Vakfı, Beykoz
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Cam Ocağı Vakfı

TELEFON: 433 36 9 3
DİĞER BİLGİLER:

A: Köyiçi Cad. 72/A 34829 Öğümce, Beykoz, İstanbul

E: info@glassfurnace.org

+ Ajandama Ekle

Uluslararası sanat platformlarında önemli bir yere sahip olan Mark Angus, emay boyama tekniklerinin sıklıkla kullanıldığı büyüleyici eserlerinin yanında, camı yorumlayarak yarattığı mimari tasarımları ile dikkat çekiyor.

Cam Ocağı Vakfı’nın atölye çalışmasında yer alacak katılımcılara hoş bir de süprizi var. Katılımcılar, usta cam sanatçılarının danışmanlığında yarattıkları eserleri düzenlenecek sergide sanatseverlerin beğenisine sunacak. Eğitim programı; üfeleme cam teknikleri, emay boyalarla cam boyama teknikleri ile kurşun şerit ve laminasyon tekniklerini de kapsıyor.

“Mimari Alanda Işık ve Renkli Cam” konulu seminerde, atölye çalışmalarına katılmış olan sanatseverler, iç mimarlar, mimarlar ve farklı alanda çalışan sanatçılar yer alacak. Mark Mangus, seminer süresince camdan mimari eserler yaratmanın inceliklerini ve camın mimaride kullanım olanaklarını katılımcılarla paylaşacak.

Cam Ocağı Vakfı hakkında:

Türkiye’nin ilk ve tek Cam Ocağı Vakfı, 2.500 m2’si kapalı olmak üzere, 20.000 m2 alana yayılan mekanıyla, Riva Nehri kıyısında, orman içindeki kampüsünde cam sanatını yaymayı ve cama ilgi duyanları cam sanatçılarıyla buluşturmayı amaçlıyor. Dünya standartlarında bir cam merkezi olarak hizmet veren Cam Ocağı Türkiye’de cam sanatının güzel sanatlar dallarından biri haline gelmesini hedefliyor. Cam Ocağı, Lino Tagliapietra, Dale Chihuly gibi dünya çapında isim yapmış cam sanatçılarını ağırlayarak, iki günlük ve iki haftalık yoğun programlarıyla farklı cam tekniklerini yerli ve yabancı öğrencilerle tanıştırıyor. İki günlük atölye çalışmalarında katılımcılar cam üfleme, füzyon, kalıpla şekillendirme, boncuk yapımı gibi tekniklerle camla ilk tanışma fırsatını yakalıyor, iki haftalık yoğun atölye çalışmalarıyla kendilerini geliştirebiliyor. Sıcak cam üfleme, sıcak cam dökümü, kalıpla cam şekillendirme, füzyon, alevle çalışma, boncuk yapımı, kalıpla şekillendirilmiş cam boyama, gravür, mozaik, Venedik tekniğiyle cam mineleme gibi camın her dalından tekniklerle yapılan atölye çalışmaları, uluslararası cam sanatçılarının liderliğinde Mayıs-Eylül ayları arasına yayılıyor. Emay, mumla mücevher yapımı ve metal işleme gibi kısa atölye çalışmaları ise tüm yıl devam ediyor. Sanat ve doğayla iç içe bir gün geçirmek üzere Cam Ocağı’nı ziyaret edenler butik cam üretimini izleyebiliyor, küçük uygulamalar yapabiliyorlar. Ziyaretçiler ayrıca dünyaca ünlü sanatçıların eserleri, geleneksel Beykoz camından örnekler ve Cam Ocağı’nda üretim yapan başka markaların ürünlerinin satışa sunulduğu showroom’u gezebiliyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/cam-ocagi-vakfinda-cam-mimarlik-ile-bulusuyor-_111813.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!