Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çamtepe'de Toprak Çuval Tekniğiyle Doğal Yapı Atölyesi

Buğday Derneği ve Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi, yapım kolaylığı ve hesaplı olması nedeniyle son yıllarda tüm dünyada giderek daha çok kabul gören 'Toprak Çuval İnşaat' tekniğini uygulayacağı bir atölye çalışması ile Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi'nin ön bahçesindeki yuvarlak temel üstüne yarım ay şeklinde küçük bir amfi tiyatro inşa edecek.

yapi.com.tr

Diğer

Çamtepe'de Toprak Çuval Tekniğiyle Doğal Yapı Atölyesi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 19 Ağustos 2011
BİTİŞ TARİHİ: 21 Ağustos 2011
YER: Çamtepe Ekolojik Yaşam Eğitim, Araştırma, Uygulama ve Gösterim Merkezi, Çamtepe Mevkii Adatepebaşı Köyü yolu - P.K. 29 Küçükkuyu, Çanakkale
DÜZENLEYEN: Buğday Derneği, Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi
DİĞER BİLGİLER: Berkay Atık T: (0542) 252 9785 E: info@camtepe.orginfo@camtepe.org
+ Ajandama Ekle

Buğday Derneği ve Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi, yapım kolaylığı ve hesaplı olması nedeniyle son yıllarda tüm dünyada giderek daha çok kabul gören 'Toprak Çuval İnşaat (TÇİ)' tekniğini
 uygulayacağı bir atölye çalışması ile Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi'nin ön bahçesindeki yuvarlak temel üstüne yarım ay şeklinde küçük bir amfi tiyatro inşa edecek. Katılımcı sayısı 30 ile sınırlı olan atölyenin eğitmeni ise Aykut İstanbullu.

Toprak teknikler arasında TÇİ'nin konumu, TÇİ'nin temelleri, kullanılabilecek farklı malzemeler, yapı planları ve detayları (temeller, duvarlar, kubbeler, sıva, bitirmeler) konularında ayrıntılı teorik bilgilerin verileceği ve slayt gösterimiyle örnekler üzerinde durulacağı atölye, daha sonra toprak testleri ve toprak hazırlanması, çuval doldurma, çuval serme ve sıkıştırma, inşaatta grup çalışması ve sıva ve temel örnekleriyle devam edecek. Atölye çalışmasının sonunda katılımcılar kendi başlarına küçük ölçekli bir toprak çuval bina yapabilecek teorik ve pratik bilgilerle donanmış hale gelecekler.

Program:

1. Gün (19 Ağustos)

11.00 Tanışma ve Toprak çuval tekniğinin temellerine yönelik teorik dersler ve slayt gösterimi, 14.00 - 17.00 Öğle yemeği ve dinlenme, 17.00 - 20.30 Uygulama, 20.30 Akşam yemeği, sohbet ve eğlence.

2. ve 3. Günler (20-21 Ağustos)

7.00 kalkış, 7.30-10.00 Uygulama, 10.00 Kahvaltı, 11.30 - 14.00 Teorik dersler ve slayt gösterimleri, 14.00 - 17.00 Öğle yemeği ve dinlenme, 17.00 - 20.30 Uygulama, 20.30 Akşam yemeği, sohbet ve eğlence.

Ücret: 3 gün, yemekler dahil tüm kurs için kişi başı 234 TL (KDV Dahil)
Konaklama: Atölye boyunca tüm katılımcılar kendi çadır ve uyku tulumları ile Çamtepe'nin etrafındaki bol oksijenli çam ormanı içinde kamp yapacalar.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/camtepede-toprak-cuval-teknigiyle-dogal-yapi-atolyesi_88665.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!