Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Cem Sağbil Bronz Heykel Sergisi

Cem Sağbil Bronz Heykel Sergisi / Çağla Cabaoğlu Art Gallery

yapi.com.tr

Sergiler

Cem Sağbil Bronz Heykel Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Mayıs 2007
BİTİŞ TARİHİ: 15 Haziran 2007
YER: Çağla Cabaoğlu Art Gallery, Cağaloğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: Çağla Cabaoğlu Art Gallery
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 291 37 91 E: info@caglacabaoglu.com
+ Ajandama Ekle

b>Çağla Cabaoğlu Art Gallery, Heykel Sanatçısı Cem Sağbil’in kişisel bronz heykel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, 2006- 2007 ‘de yapmış olduğu heykel çalışmalarını, bu sergide farklı olarak mekansal düzenleme ile izleyiciye sunacak.Sağbil’in sergideki eserleri 12 cm’den 240 cm’e kadar değişik büyüklüklerde figüratif çalışmalarını içeriyor.

Sanatçı mekan ve eserleri arasında alışagelmişin dışında bir bütünlük kuruyor. Büyük figür heykellerinin yanısıra ,‘Damlalar’ adındaki soyut figüratif heykel serisinde; kadın formunun farklı biçimlerde algılanabilir olması dikkat çekiyor. Kadın imgesiyle ,bronz formların bütünleşmesinin aşamaları soyutlaşması bu seride hissediliyor.

Cem Sağbil
Cem Sağbil 1979 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nde İç Mimarlık ve Endüstri Tasarımı Bölümün’den sonra 1981 yılında Almanya’da Stuttgart Güzel Sanatlar Akademisi’nde Prof.U.Gunther’in yönettiği Seramik ve Heykel Bölümüne girdi.Uzun yıllar Almanya’da yaşayan Cem Sağbil ilk atölyesini Stuttgart’da kurdu ve 1991 yılında çini,yağlı boya resim çalışmaları yaptı. Ağaç,metal,seramik gibi farklı malzemelerin dışında ağırlıklı olarak bronz heykel çalışmaya başladı. Sanatçı ‘Bronzhane’ adını verdiği ikinci atölyesini 2001 yılında İzmir’de kurdu.

Malzemenin kendi dinamiği olduğuna inanan Sağbil, sanatçının uzmanlaşmanın dışında başka disiplinlerle de uğraşabilir olmasının sanatçının sahip olması gereken özelliklerden biri olduğunu düşünüyor. Sanatında keyifli, zarif ve eğlenceli bir bakış açısına sahip olan sanatçı, yurt dışında ve yurt içinde çok sayıda kişisel sergi düzenlemiş ve pek çok karma sergiye katıldı. Cem Sağbil İzmir’de kurduğu‘BronzHane’ adlı atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/cem-sagbil-bronz-heykel-sergisi_53976.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!