Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Tasarım Bilkent '18
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Çocuklar Bienal ile Tanışıyor

"Koç Holding Desteğiyle Çocuklar Bienal ile Tanışıyor"

yapi.com.tr

Buluşmalar

Çocuklar Bienal ile Tanışıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Eylül 2007
BİTİŞ TARİHİ: 30 Ekim 2007
YER: Antrepo No:3
DÜZENLEYEN: Koç Holding, İKSV ve PACE Çocuk Sanat Merkezi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 334 07 93 E: mailto:pazarlama@iksv.org
+ Ajandama Ekle

oç Holding sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan 10. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında düzenlenen PACE Çocuk Sanat Merkezi ile birlikte geliştirilen "Koç Holding Desteğiyle Çocuklar Bienal ile Tanışıyor" etkinlikleri Antrepo No.3'te gerçekleştirilecek. Çocukların müze/galeri kültürlerinin gelişmesi, çağdaş sanata olan ilgilerinin artması, bazı temel sanat terimleri ve kavramları ile tanışmaları ve sanatı keşfetmelerinin hedeflendiği etkinlikler aynı zamanda çocukların yaratıcılıklarını da güçlendiriyor.

Programın içeriği
Programa katılan çocuklar 6-7, 8-11 ve 12-14 olmak üzere 3 yaş grubuna ayrılıyor. Yaklaşık iki saat süren her grup çalışması 4 aşamadan oluşuyor. Tanışalım-Tanıyalım-Hazırlanalım: Sanatçı eğitmen ve ekibi çocuklarla tanışıyor, çocuklar bienal hakkında bilgi ediniyor ve eğlenceli bir mini ön hazırlık yapıyorlar.
Gez-Gör-Keşfet: Çocuklar, sanatçı eğitmen ve ekibinin Bienal sergisinden seçtiği yapıtlar üzerinde konuşarak beraberce çalışmaları keşfediyor.
Haydi Biz de Yapalım-Yaratalım: Antrepo No.3'te hazırlanan atölyede, çocuklar keşfettiklerinden esinlenerek özgürce yaratma şansını yakalıyorlar. Seçilen sanat aktiviteleri üç değişik yaş grubuna uygun olacak şekilde farklılık gösteriyor.

Bienal Albümü: Eğitim programına katılan her çocuk, Bienal'e yönelik duygu, düşünce ve deneyimlerini mini bir resim/amblem/simge olarak gerçekleştiriyor.
Eğitim programı İngilizce ve Türkçe olarak uygulanacak. 9 Eylül'den Bienal sonuna kadar; 1-7 Ekim tarihleri arasında haftada 6 gün, diğer haftalar ise haftada 2 gün (Cuma ve Pazar), günde iki grup çalışması gerçekleştirilecek. Gruplar en fazla 20 kişiden oluşacak.

Katılım
"Koç Holding Desteğiyle Çocuklar Bienal ile Tanışıyor" projesine katılmak için lütfen tıklayınız yada (212) 334 07 93 numaralı telefondan Betül Akman ile görüşünüz.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/cocuklar-bienal-ile-tanisiyor_56146.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!