Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Daire Sanat'ta Yeni Sergi: "Oradaydı"

Daire Sanat, 7 Mayıs - 15 Haziran 2019 tarihleri arasında, küratörlüğünü Yaren Akbal’ın yaptığı ‘Oradaydı’ başlıklı grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Daire Sanat'ta Yeni Sergi: "Oradaydı"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 7 Mayıs 2019
BİTİŞ TARİHİ: 15 Haziran 2019
YER: Daire Sanat, İstanbul
WEB ADRESİ:

www.dairesanat.com

TELEFON: 252 52 77
DİĞER BİLGİLER:

Akarsu Cad. Şimşirci Sok. Santral Apt. No:11/1 Cihangir İstanbul

+ Ajandama Ekle

Oradaydı” sergisi; Damla Sari, Nejbir Erkol, Sedat Akdoğan ve Şener Yılmaz Aslan’ın çalışmalarını bir araya getirerek umut arayışını temellendirmeye çalışırken, bu arayışın sonucunun belirsiz olduğu zamanlardan anlık kesitler sunuyor.

“Oradaydı”, bir özne olmakla beraber, tanık olanı nitelendirir. Birebir yaşanmayan fakat öncesinde görsel ve sözel kaydı olduğunu bildiğimiz tüm durumları, tıpkı yaşayan kişi gibi,  tanık olanı, olmayanı ve olmak istemeyeni de sorgular. Sergi, acı duygusuyla yüzleşen, travmatik olaylara temas eden öznenin, mutlak gerçeği kavramsal bağlamda ele alarak, yeni bir imgeyle var etmesine odaklanır. Sergiye, René Le Senne’nin; “Acı, ondan yola çıkmamızı gerektiren somut noktadır. Ve acının karşısında aradığımız da mutluluktan başka bir şey değildir. Tüm düşünce, acı ve mutluluğun somut kutupları arasında kuşatılmıştır” sözü yol gösterir.

Sedat Akdoğan; "Omurgasız Formlar Serisi", 2018, Kağıt üzerine mürekkepli kalem, 20x25 cm.

Sergide yer alan çalışmaların her biri, sanatçıların kendi kişisel deneyimlerinden oluşsa da serginin bütününe baktığımızda, toplumsal gerçekliğe dönüşen ve birbirlerini takip eden bir kurguyla sergi mekânında yer alır. Fotoğraf, desen ve yerleştirme gibi çeşitli sanat pratiklerine yer veren bu sergi, olayın nesnesi haline gelen çalışmaları inceler. Damla Sari, Nejbir Erkol, Sedat Akdoğan ve Şener Yılmaz Aslan’ın çalışmalarının yer aldığı, Yaren Akbal’ın kürate ettiği sergi Oradaydı, 7 Mayıs –15 Haziran 2019 tarihleri arasında Salı – Cumartesi 11:00 – 18:30 saatleri arasında Daire Sanat’ta görülebilir.