Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Dayanışmacı Atölye Yaz Stajı

Kentlerin yaşayanlar için olduğuna ve kentsel hizmetlerden yararlanma konusunda tüm kentlilerin eşitliğine inanan üniversiteliler, akademisyenler, çeşitli alanlarda uzmanlaşmış gönüllülerden oluşan Dayanışmacı Atölye, Haziran sonu-Eylül başı arasında, alan deneyimi kazandıracak, analiz-sentez-saha çalışmaları için çeşitli meslek dallarından

yapi.com.tr

Diğer

Dayanışmacı Atölye Yaz Stajı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 25 Haziran 2011
BİTİŞ TARİHİ: 1 Eylül 2011
DÜZENLEYEN: Dayanışmacı Atölye ve BirUmut işbirliğinde
DİĞER BİLGİLER: A: İstiklal Cad. Süslü saksı Sok. No:9 Taksim Gökhan Karabulut T: 0537 876 35 87 E: gok.karabulut@gmail.com Ceyhan Çılğın T: 0542 698 00 26 E: ceyo.0062@gmail.com
+ Ajandama Ekle

entlerin yaşayanlar için olduğuna ve kentsel hizmetlerden yararlanma konusunda tüm kentlilerin eşitliğine inanan üniversiteliler, akademisyenler, çeşitli alanlarda uzmanlaşmış gönüllülerden oluşan Dayanışmacı Atölye, Haziran sonu-Eylül başı arasında, alan deneyimi kazandıracak, analiz-sentez-saha çalışmaları için çeşitli meslek dallarından gönüllü kişilere ihtiyaç duyuyor. Söz konusu dönem aralığında gerçekleştirilmesi planlanan 3 farklı çalışma konusu ise aşağıdaki gibi;

  • İstanbul Sarıyer’de kentsel dönüşüm tehdidi altındaki Pınar ve Kazım Karabekir mahalleleri ile mahalle derneklerinin de aktif olarak yer alacağı alan çalışmaları (arazi, anket, haritalama) yapılacak.
  • Kentsel dönüşümü yaşamış Sulukulelilerin takip sistemi için Sulukule Gönüllüleri Derneğiyle anket, mülakat çalışmaları ve dernekteki faaliyetlere destek sağlanacak.
  • Kastamonu Loç Vadisi’nde doğal yaşamı ve yerel halkı olumsuz etkileyecek hidroelektrik santral yapımına karşı direnen köyde, yaşayanların ihtiyaçları doğrultusunda ‘köy misafirhanesi’ yapılacak.
Benzer konularda tez yazacaklar için de iyi bir saha çalışması olabilecek ve okullarda staj yerine de sayılabilecek bu çalışmalarda yer almak isteyenler, kendilerine uygun zaman aralıklarını (staj yapacaklar için 30 iş günü) seçebilecekler.

Katılmak isteyenlerin, okul bölümlerini ve kullanabildikleri bilgisayar programlarını da içeren kısa özgeçmişlerini ve varsa sorularını, 15 Haziran 2010 Çarşamba gününe kadar belirtilen iletişim adreslerine göndermeleri gerekiyor (Bu bilgiler herhangi bir değerlendirme şartı değildir, çalışmanın kurgulanması ve alt grupların oluşturulması için gereklidir).

15 Haziran’da saat 17.00’de herkesin katılacağı bir bilgilendirme toplantısı da Birumut Derneği’nde yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/dayanismaci-atolye-yaz-staji_87819.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!