Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Decatur" Dulcinea'da

"Decatur" Dulcinea'da

yapi.com.tr

Sergiler

"Decatur" Dulcinea'da
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Ocak 2007 19:00
BİTİŞ TARİHİ: 17 Şubat 2007
YER: Meşelik Sokak No:20 Beyoğlu / İstanbul
DÜZENLEYEN: Dulcinea
DİĞER BİLGİLER: T: 212 245 10 71 - 39 - 48 E:info@dulcinea.org
+ Ajandama Ekle

b>Sabancı Üniversitesi Atelier Grubu'ndan Burak Yetişkin ve Merve Orhan'ın fotoğrafları, Tahir Akay'ın sessiz video görüntülerinden oluşan "Decatur" 27 Ocak saat 19.00'da Dulcinea'da gerçekleştirilecek açılışla sergilenmeye başlayacak.

Dulcinea'nın stüdyosunda gerçekleştirilen çekimlerde kullanılan high dynamic range teknik anlamda fotoğraflardaki ortak özellik. Çekimler önceden belirlenen konsept etrafında gerçekleştirilirken, çekim sırasında kullanılan videolar ise diğer bir 'high tech' ürünü olarak çekim ve çekim arkası görüntüleri birleştiriyor.

Çekim, gerek çekim mekanından, gerek modellerin kıyafet ve makyajlarıyla şehirli gece hayatından yola çıkmayı amaçlıyor. Giydiklerimiz, makyajımızla toplumun cinsiyetimizden, cinselliğimizden beklentilerini yansıtıyor bu fotoğraflar. İddialı bir dili var; bir yandan şehir ve gece hayatının hızına yetişmeye çalışırken bir yandan temsiliyetleri irdeliyor. Ancak sadece objektife bu genel yargıları yansıtmakla kalmıyor, kendi dilini de oluşturuyor iki farklı kadın portresi çizerek. Bir kadında da var olan maskülen yanları ortaya çıkartmaya çalışırken, diğer yandan feminen görüntüsünü korumayı başarıyor.

Giydiklerimizin dışında da hareket etme özgürlüğümüz ve lüksümüz olduğunu söylese de hayatı kurallarına göre oynadığımızı, farklı yaşam tarzlarına göre 'moda'ya ayak uydurduğumuzu gösteriyor. Bazense temsiliyetlerin, kimliklerimizin yaratıldığı mekanlardan, objelerden kaçmak istercesine ileriye yöneliyorlar. Bazen naif, bazen sert ve vakur bir ifade takılıyor objektife. Bunların tümüne ve çağrışımlarına ise Decatur sergisi ve Dulcinea ev sahipliği ediyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/decatur-dulcineada_51214.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!