Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Değişen Tatil Anlayışının Mekansal Yansımaları: Turizmde Alternatif Mimarlık Arayışları"

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi kapsamında düzenlenecek panelde, Buket Uzuner, Gökhan Avcıoğlu ve Vural Öger turizm, tatil ve yapı kavramlarını tartışacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

"Değişen Tatil Anlayışının Mekansal Yansımaları: Turizmde Alternatif Mimarlık Arayışları"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Nisan 2013 18:30
BİTİŞ TARİHİ: 5 Nisan 2013 21:00
YER: İstanbul Modern Konferans Salonu
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) tarafından, Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED)'in işbirliğiyle

DİĞER BİLGİLER:

A: Meclis-i Mebusan Cd. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No: 4 Karaköy

+ Ajandama Ekle

Yetmiş yıl önce lüks olarak kabul edilen turizm, bugün hayatın vazgeçilmez bir parçası. Kitle turizmi, her şey dahil tatil köyleri, aynılaşmaktan kurtulamayan modern ve konforlu tesisler, alternatif turizm arayışları, butik oteller derken, sıradanlaşmayı elinin tersiyle iten yeni turist tipi oluştu. Diğer yandan 2000’li yıllarla birlikte yalnız turizm sektörüne değil, turizm yapılarına da cesaret ve çeşitlilik geldi. Peki bundan sonra ne olacak?

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin hayata geçirdiği VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi kapsamında 5 Nisan 2013 Cuma günü saat 18:30’da İstanbul Modern’de düzenlenecek panelde; romancı, hikayeci ve gezi yazarı Buket Uzuner, mimar Gökhan Avcıoğlu ve Öger Tur Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger , yıllar içinde değişen tatil anlayışının turizm mekanlarını nasıl dönüştürdüğü sorusuna yanıt arayacak.

"Değişen Tatil Anlayışının Mekansal Yansımaları: Turizmde Alternatif Mimarlık Arayışları" başlıklı panel, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. C. Abdi Güzer’ in moderatörlüğünde gerçekleşecek.

Panelde, turizm yapılarının yalnız tatil etkinliğinde hizmet veren bir altyapı olarak değil, doğrudan turizm ve tatil alternatifi sunan ortamlar olarak işlevselleştirilmesi konu edilecek. Turizm yapılarının değeri, alternatif bir yaşam deneyimi sunma gücü üzerinden oluşurken; mimarların, sıradanlaşmayı elinin tersiyle iten yeni turist tipinin beklenti ve eğilimleri doğrultusunda mekan tasarlamaya ne kadar hazır olduğu tartışılacak.

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED)'in işbirliğiyle düzenlenen panelin ardından, saat 20:30 itibariyle, 72 ülkeden 312 sanatçının eserleriyle başvurduğu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’ nın ödül töreni yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/degisen-tatil-anlayisinin-mekansal-yansimalari-turizmde-alternatif-mimarlik-arayislari_106791.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!