Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Depremde Okulu Yıkılan Öğrencilerin İlk Sanat Eserleri Müze Gazhane'de

Ahbap Derneği’nin hayata geçirdiği İlham Atölyesi projesi sonucunda ortaya çıkan eserler, 20 Temmuz'a dek Müze Gazhane’de İlham Atölyesi Karma Sergisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

yapi.com.tr

Sergiler

Depremde Okulu Yıkılan Öğrencilerin İlk Sanat Eserleri Müze Gazhane'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Temmuz 2024
BİTİŞ TARİHİ: 20 Temmuz 2024
YER: Müze Gazhane
DÜZENLEYEN:

Ahbap Derneği

WEB ADRESİ:

https://ahbap.org

DİĞER BİLGİLER:

A. Hasanpaşa, Kurbağalıdere Cd. No:125, 34722 Kadıköy/İstanbul

+ Ajandama Ekle

Ahbap Derneği’nin hayata geçirdiği İlham Atölyesi projesi, deprem bölgesinde yaşayan sınava hazırlık dönemindeki lise öğrencilerinin sınav stresi ve depremin travmatik etkilerinden sanatla uzaklaşabilmelerini sağlamak amacıyla Mayıs ayında başlatıldı. Projenin ilk etabı, Adıyaman Gölbaşı Fen Lisesi'nde başarıyla gerçekleştirildi.

Bu etapta, 70 öğrenci uzmanlar eşliğinde birer günlük seramik, resim ve fotoğraf atölyelerine katıldı. Atölyelerde, öğrenciler üç sanat dalının temel teorik bilgilerini öğrenip pratik uygulamalar yapma fırsatı buldular. Bu süreçte öğrenciler hem yeni hobiler edinerek hem de sınav stresinden ve depremin yarattığı travmatik etkilerden uzaklaşarak kendilerini ifade etme imkanı yakaladılar.

Öğrenciler Ürettikleri Eserlerle Yaşadıkları Deprem Bölgesine Destek Olacak

Atölye çalışmaları sonucunda ortaya çıkan eserler, 5-20 Temmuz tarihleri arasında Müze Gazhane’de açılışı yapılacak olan İlham Atölyesi Karma Sergisi’nde sanatseverlerle buluşacak. Her eser, onu yaratan öğrenci tarafından isimlendirildi ve hikayelendirildi, böylece eserlerin ardındaki duygular ve yaşanmışlıklar sanatseverlerle paylaşılacak. 

Serginin sonunda eserler satışa sunulacak ve elde edilen gelirler, deprem bölgesindeki okulların yapımına katkı sağlamak amacıyla kullanılacak. Böylece öğrenciler hem kendi sanat eserlerinin sergilenmesiyle moral bulacak hem de kendi yaşadıkları bölgeye katkı sağlamış olacaklar.

Ahbap Derneği; İlham Atölyesi projesiyle deprem bölgesindeki gençlerin sanat aracılığıyla motivasyonlarını desteklemekten ve onların eğitimine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyor. Bu anlamlı projeye destek veren tüm sanatseverleri ve hayırseverleri sergilerine davet ediyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/depremde-okulu-yikilan-ogrencilerin-ilk-sanat-eserleri-muze-gazhanede_205391.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!