Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan
İLİŞKİLİ HABERLER

Yapı Sektörü, Endüstriyel...

Design Turkey’den “Tasarım: Bilinç, Strateji ve Başarı” Konferansı

TURQUALITY® Programı dahilinde düzenlenen ve Türkiye’nin tasarımla markalaşmasında önemli açılımlar sağlayacak olan “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”nde ön elemeyi geçen 311 endüstriyel tasarım ve 25 kavramsal proje, 22 Ekim – 2 Kasım 2008 tarihleri arasında Antrepo 5’de sergilenecek. Sergiye paralel olarak 22 Ekim tarihinde de dünyaca

yapi.com.tr

Toplantılar

Design Turkey’den “Tasarım: Bilinç, Strateji ve Başarı” Konferansı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Ekim 2008
BİTİŞ TARİHİ: 2 Kasım 2008
YER: Antrepa 5, Karaköy, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: Medyaevi İletişim Lerna Asurluoğlu: (212) 351 91 81 / 114 Serpil Kaya: (212) 351 91 81 / 142
+ Ajandama Ekle

URQUALITY® Programı dahilinde düzenlenen ve Türkiye’nin tasarımla markalaşmasında önemli açılımlar sağlayacak olan “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”nde ön elemeyi geçen 311 endüstriyel tasarım ve 25 kavramsal proje, 22 Ekim – 2  Kasım 2008 tarihleri arasında Antrepo 5’de sergilenecek. Sergiye paralel olarak 22 Ekim tarihinde de dünyaca ünlü tasarım uzmanlarının katılımıyla “Tasarım: Bilinç, Strateji ve Başarı” konulu bir konferans düzenlenecek.

Türkiye’nin sanayiinde tasarım kültürünü yaygınlaştırmak ve ulusal ile uluslararası pazarlarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımı ödüllendirmek amacıyla TURQUALITY® Programı dahilinde Dış Ticaret Müsteşarlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun işbirliği ile hayata geçirilen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde geri sayım başladı. 21 Ekim günü Antrepo 3’de yapılacak törenle Design Turkey Ödülleri sahiplerini bulurken, ödül töreni sonrasında düzenlenecek “Tasarım: Bilinç, Strateji ve Başarı” konferansında ise aralarında Nokia Tasarım Direktörü Eero Miettinen, Hong Kong Polytechnic Üniversitesi Tasarım Bölümü Bölüm Başkanı Prof. John Heskett’ın da bulunduğu dünyaca ünlü tasarımcılar, tasarımın firma ölçeğinde nasıl başarı getirdiğini ve ulusal ekonomi ve endüstrinin gelişimine nasıl katkıda bulunduğunu başarı hikayeleriyle ortaya koyacak.

Tasarım: Bilinç, Strateji ve Başarı

Ödül töreni ve sergisinin yanı sıra konferans ile de dikkatleri çeken Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, endüstriyel tasarımın öneminin bütün kesimler tarafından anlaşılabilmesi, bu konudaki farkındalığın geliştirilmesi ve tasarım kültürünün yaygınlaştırılması konusunda da büyük bir öneme sahip. Ödül töreni sonrasında, 22 Ekim tarihinde Antrepo 5’de düzenlenecek “Tasarım: Bilinç, Strateji ve Başarı” konferansında ünlü tasarımcılar, endüstride tasarımın önemini başarı hikayeleriyle aktaracak.

Devlerden Hikayeler

Hong Kong Polytechnic Üniversitesi Tasarım Bölümü’nde Bölüm Başkanı görevini yürüten Prof. John Heskett ile çok sayıda tasarım yarışmasında kabul edilen çalışmalarıyla 18 adet ABD ve uluslararası patente sahip Virginia Teknik Üniversitesi Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Ronald B. Kemnitzer’in konuşmacı olacağı “Devlerden Hikayeler: Çin ve Brezilya” konulu oturumda, tasarım danışmanları iletişim yeteneklerini kullanıp, etkili stratejiler üreterek, “Şirketler arası güvene dayalı ilişkilerin genişletilmesi mümkün müdür?” sorusuna yanıt arayacaklar.  

'Cibic and Partners' şirketinin kurucusu İtalya’da yurt dışında iç mimarlık ve endüstriyel tasarım projeleri yürüten Aldo Cibic ve Nokia Tasarım Direktörü Eero Miettinen, “Ürünlerin Cazibesi ve Cazibe Ürünleri” konulu oturumda işlevselliğini kaybeden tasarımların yeniden yorumlandığında nasıl yeniden keşfedilebileceğini anlatacaklar.

İngiltere’de yenilikçi müzik aletleri konusunda faaliyet gösteren Coolacoustics’in danışman tasarımcısı ve ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Dr. Owain Pedgley ile CWI Lighting Design’nın Tasarım Direktörlüğünü yapan ve 2003 yılında Uluslararası Aydınlatma Tasarımcıları Derneği’nin ödülüne layık görülen Ta-Wein Lin ise, “Tasarım Deneyimleri” konulu oturumu birlikte sunacaklar. Uluslararası Endüstriyel Tasarım Kuruluşları Konseyi (ICSID) Başkanı Mark Breitenberg ise, “Uluslararası Bağlanma için Tasarım Eğitimi” başlıklı sunumu gerçekleştirecek.  

Tasarımcıların kendilerini farklı kültürlere dahil ederek farklı profesyonellikler kazanabileceklerinin dile getirileceği “Tasarım Deneyimleri” oturumunun ardından ise tasarım eğitimine değinilerek, tüm katılımcıların ödül sistemiyle ilgili değerlendirmesi alınarak, konferans son bulacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/design-turkeyden-tasarim-bilinc-strateji-ve-basari-konferansi_64220.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!