Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Designtrain" Final Toplantısı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Designtrain final toplantısına ev sahipliği yapıyor. Projenin yürütücüleri ve proje ortaklarının katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplantıda projeden elde edilen ürünler, projenin tasarım eğitimine katkıları, tasarım eğitiminde ülkelerarası iletişim gibi konuların tartışılması, tasarım eğitiminde geleceğe

yapi.com.tr

Toplantılar

"Designtrain" Final Toplantısı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Ocak 2009
BİTİŞ TARİHİ: 17 Ocak 2009
YER: Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Trabzon
+ Ajandama Ekle

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Designtrain final toplantısına ev sahipliği yapıyor. Projenin yürütücüleri ve proje ortaklarının katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplantıda projeden elde edilen ürünler, projenin tasarım eğitimine katkıları, tasarım eğitiminde ülkelerarası iletişim gibi konuların tartışılması, tasarım eğitiminde geleceğe yönelik hedeflerin ve beklentilerin konuşulması planlanıyor.

Tasarım öğrenci adayları ile tasarım eğitiminin başlangıcındaki tasarım öğrencilerinin sorunlarını gidermeye yönelik olan program kapsamında sırasıyla Trabzon-Türkiye, Bochum-Almanya, Sabbionetta-İtalya, Milano-İtalya’da olmak üzere 4 adet toplantı gerçekleştirildi.

Leonardo da Vinci Programı

Proje KTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ali Asasoğlu, Yrd. Doç. Dr. Asu Beşgen Genççosmanoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Nilgün Kuloğlu tarafından hazırlandı. Proje etkinlikleri Ekim 2006 tarihinde başladı. Proje, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi (Türkiye),  Bochum Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Mimarlık Bölümü (Almanya), Politecnico di Mılano Mimarlık ve Planlama Bölümü ( İtalya), Elia Avrupa Sanat Enstitüleri Birliği (Hollanda), Anatole Danışmanlık Ltd. (İngiltere), Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü (Türkiye), Özdebir Özel Dershaneler Birliği (Türkiye, Sosyal Ortak), Somdata Bilgisayar Ltd. Şirketi (Türkiye), Milli Eğitim Bakanlığı (Türkiye, Sessiz Ortak), Yüksek Öğretim Kurumu (Türkiye, Sessiz Ortak) olmak üzere 5 ülkeden 10 ortak ile yürütüldü.


B tipi projeler çerçevesinde desteklenen, “TRAINING TOOLS FOR DEVELOPING DESIGN EDUCATION/ TASARIM TEMEL EĞİTİMİNİ GELİŞTİRMEYE YÖNELİK EĞİTİM ARAÇLARI-DESIGNTRAIN” isimli AB Projesi Mart 2009 tarihinde sonlandırılacak.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/designtrain-final-toplantisi_65763.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!