Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Devrim Erbil'in 60. Sanat Yılı: ‘Insprirations’ Sergisi

Devrim Erbil’in ve 34 sanatçı dostunun eserlerinin yer aldığı ‘Insprirations’ sergisi, Renk Erbil küratörlüğü ve Renko London organizasyonuyla 30 Haziran’a İstanbul Sinema Müzesi’sinde ziyaret edilebilir.

yapi.com.tr

Sergiler

Devrim Erbil'in 60. Sanat Yılı: ‘Insprirations’ Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Nisan 2024
BİTİŞ TARİHİ: 30 Haziran 2024
YER: İstanbul Sinema Müzesi
DÜZENLEYEN:

İstanbul Sinema Müzesi, Renko London organizasyonu ile

DİĞER BİLGİLER:

A. Kuloğlu, İstiklal Cd. No 131/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul

+ Ajandama Ekle

Devrim Erbil'in 60. sanat yılını kutlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Inspirations' sergisi, İstanbul Sinema Müzesi geçici sergi salonunda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Türk modern sanatının efsane ismi Devrim Erbil’in yağlı boya, ipek halı ve NFT gibi farklı tekniklerle ürettiği ve daha önce hiç sergilenmemiş eserlerinin yanı sıra usta ismin 60 yıl içerisinde birlikte yol yürüdüğü değerli 34 sanatçının eserleri de modern sanat tutkunlarını benzersiz bir modern sanat deneyimi yaşatacak.

Renk Erbil tarafından kurulan ve Türk modern sanatını çağın ötesine taşıyan kreatif projelere imza atan Londra merkezli Renko London, Devrim Erbil'in
60. sanat yılını arkadaşları, eğitmenleri ve öğrencilerinden oluşan 34 önemli sanatçının katılımıyla gerçekleştirdiği benzersiz bir sergi ile taçlandıracak. İstanbul’un 60 yıllık tarihini gözlemleyen bir sanatçı olarak Devrim Erbil'in şehrin çeşitli yönlerini resmettiği, yaşamın ritmi ve deviniminden ilham aldığı eserleri, sanat tutkunlarını İstanbul’da eşsiz bir sanat yolculuğuna çıkaracak.