Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Doğa, Tarih ve Müzik

İki bin yıllık antik kent Phaselis'teki sanat etkinlikleri yarın başlıyor.

Cumhuriyet/Hatice Tuncer

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Eylül 2005
BİTİŞ TARİHİ: 7 Eylül 2005
+ Ajandama Ekle

ki bin yıllık antik kent Phaselis'teki sanat etkinlikleri yarın başlıyor.

Kemer'deki Phaselis antik kentine dikkat çekmek için düzenlenen ''3. Phaselis Sanat Etkinlikleri'' , yarın şef Rengim Gökmen yönetimindeki 9 Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nın konseriyle başlayacak. Etkinlikler Mercan Dede ve Topluluğu' nun konseriyle 7 Eylül'de sona erecek.

Kemer Yöresi Tanıtma Vakfı ve Kemer Turistik Otelciler Birliği işbirliğiyle Martı Otelleri'nin ana sponsorluğunda düzenlenen sanat etkinlikleriyle üç doğal limanla çevrili 2 bin yıllık antik kente dikkat çekilmek isteniyor.

Pers egemenliğinden sonra Büyük İskender' in Hindistan yolunda bir süre kaldığı, Roma dönemine kadar uzanan Phaselis Antik Kenti'nde sanat etkinlikleri ilk olarak 2003 yılında gerçekleştirildi. Phaselis'in iyi durumda olmayan amfi tiyatrosunda düzenlenen etkinliklere, yerli ve yabancı turistlere deniz-kum-güneş tatilinin dışında etkinlikler sunulurken antik kent tanıtılmaya çalışılıyor.

Phaselis Sanat Etkinlikleri, klasik müzikten geleneksel ve etnik elektronik müziğe uzanan bir çizgide gerçekleştirilecek. Opera sanatçıları Aydın Uştuk, Ayhan Uştuk ve Burcu Kılıç , 9 Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nın 1 Eylül'deki açılış konserinde ünlü operalardan sevilen aryalar seslendirecek.

Çağdaş Mevlana Âşıkları Topluluğu, 3 Eylül'de sema gösterisinin yanı sıra tasavvuf müziğinden örnekler sunacak.

5 Eylül'de Moskova Hermitage Solistleri Topluluğu'nun eşlik edeceği arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu , Handel, Debussy ve Mozart' ın eserlerinden oluşan bir konser verecek.

Neyle Batı'yı buluşturan, sufi müziğiyle elektronik sesleri harmanlayan çalışmalarıyla ''dünya müziği'' nde yurtdışında da önemli bir yer edinen Mercan Dede ve Topluluğu, doğa ve tarihin iç içe geçtiği Phaselis Antik Tiyatrosu'nda etkinliklerin kapanış konserini verecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/doga-tarih-ve-muzik_33192.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!