Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Bakılan Görülen Kadar
BÖLÜM SPONSORU

"Dolayısıyla"

2008 ve 2009 yıllarında Pi Artworks'de açtığı solo sergilerinden hatırladığımız Çınar Eslek'in "Dolayısıyla" isimli yeni fotoğraf işlerinden oluşan sergisi, 11 Kasım 2010 - 8 Ocak 2011 tarihleri arasında Pi Artworks Galeri 2'de görülebilecek.

yapi.com.tr

Sergiler

"Dolayısıyla"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Kasım 2010
BİTİŞ TARİHİ: 8 Aralık 2010
YER: Pi Artworks, Tophane, İstanbul
DÜZENLEYEN: Pi Artworks
DİĞER BİLGİLER: A: Boğazkesen Cad. Kadiriler Yokuşu 69/1 Tophane - Beyoğlu (212) 293 71 03 ed@piartworks.com
+ Ajandama Ekle

008 ve 2009 yıllarında Pi Artworks’de açtığı solo sergilerinden hatırladığımız Çınar Eslek, Paris’te üretmeye başladığı yeni fotoğraf işlerinden oluşan “Dolayısıyla” sergisi ile yine Pi Artworks’de yer alacak.

Eslek’in fotoğrafları, Burcu Pelvanoğlu tarafından şöyle yorumlanıyor:

“(…)Eslek’in fotoğraflarında geri planda kalan insanı –belki kadını- hissetmek mümkün; fotoğraflar mahrem olanı, bedenin izlerini hissettirirken bunun “kim”liğine dair herhangi bir ipucu vermekten kaçınıyor.

“(…)Fotoğraflara ilk baktığımızda Eslek’in yatak fotoğrafları çektiğini sanabiliriz. Ama burada bir kurgu, bir sanatsal imge olarak yatak, gerçek bir mekânın doğrudan temsili olmaktan çok, bir karşılaşmalar ve ilişkiler yumağı ve bu yumağın bağlanıp çözüldüğü bir kesişme noktasıdır. Eslek, fotoğraflarında ‘o an’ ve ‘o mekân’ı bir araya getirerek, bir kronotop anlatı oluşturmakta ve yatak metaforu aracılıyla kadınlığa dair bir örtük anlatı sunmaktadır.”

Eslek’in “Dolayısıyla” sergisi, 11 Kasım 2010 – 8 Ocak 2011 tarihleri arasında Pi Artworks Galeri 2’de Pazar hariç her gün 10:30 – 19:30 saatleri arasında görülebilir.


Sanatçı Hakkında
Çınar Eslek 2006 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu ve Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans programını tamamladı. 2009 yılında Paris’ de rezidans programına katılan sanatçı, burada ürettiği işlerini ilk olarak Nisan 2010’da Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde sergiledi. Eslek’in diğer önemli sergileri arasında 2010 yılında katıldığı Mardin Bienali ve 2009 yılında katıldığı Contemporary Istanbul ile Strasbourg St- Art Fair sayılabilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/dolayisiyla_83115.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!