Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Dünya Habitat Günü 2008

Birleşmiş Milletler, 2008 yılı Dünya Habitat Günü için hızlı kentleşmenin sorunları ve çevreye etkileri konusunda farkındalığı artırmak, çöküntü alanlarının giderek büyümesi ve fakirliğin kentselleşmesine dikkat çekmek ve kentlerde daha iyi bir yaşam arayan kişilerin sayısının artması amacıyla “ahenkli kentler” temasını seçti.

yapi.com.tr

Toplantılar

Dünya Habitat Günü 2008
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Eylül 2008
YER: Luanda, Angola
+ Ajandama Ekle

irleşmiş Milletler, 2008 yılı Dünya Habitat Günü  için hızlı kentleşmenin sorunları ve çevreye etkileri konusunda farkındalığı artırmak, çöküntü alanlarının giderek büyümesi ve fakirliğin kentselleşmesine dikkat çekmek ve kentlerde daha iyi bir yaşam arayan kişilerin sayısının artması amacıyla “ahenkli kentler” temasını seçti.

Bu yılki etkinlikler Angola’nın başkenti Luanda’da gerçekleştirilecek. Angola’daki kutlamalar dünyaya yıllar süren çatışmaların ardından, kentsel altyapı, servisler ve yeni bir kentsel dönüşüm stratejisiyle ülkenin ahenkli kentler kurma yolunda nasıl ilerlediğini gösterecek.

Dünya Habitat Günü mesajının desteklenmesi için 3-7 Kasım’da Çin’in Nanjing kentinde yapılacak olan Dünya Kent Forumu’nun dördüncüsünde de “ahenkli kentler” konusu ele alınacak.

İnsanlık tarihinde ilk defa nüfusun yarısının kentlerde yaşadığı bu dönemde elverişli barınma ihtiyacı ve su, sağlık koşulları, elektrik, güvenli sokaklar vb gibi temel hizmetler, özellikle gelişen ülkelerde her zamankinden daha önemli bir hale geldi. Çevre ve iklim üzerinde en büyük etkiyi kentlerin yarattığı da hesaba katılınca zayıf yönetim yapılanmalarının bedelini en çok kent ve çevresinde yaşayanların ödediği söylenebilir. Bu bağlamda kentsel kirliliği azaltacak çevreye duyarlı enerji verimliliği teknolojilerinin dünya çapında yayılması acil önem taşıyor. 
 
Her yıl ekim ayının ilk pazartesi günü BM tarafından Dünya Habitat Günü olarak kutlanıyor.  Dünya Habitat Günü’nün arkasındaki fikir kentlerimizin durumunu ve herkes için barınma hakkını duyurmak, aynı zamanda dünyaya insan habitatının geleceği hakkındaki sorumluluğunu hatırlatmak.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/dunya-habitat-gunu-2008_63006.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!