Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Dünyanın ve İstanbul'un Ulaştırma Sorunları

Dünyanın ve İstanbul'un Ulaştırma Sorunları WCTR 2004 İstanbul'da Tartışılıyor "Ulaştırma Olimpiyatı" olarak nitelendirilen, dünyanın en itib

yapitr

Toplantılar

Dünyanın ve İstanbul'un Ulaştırma Sorunları
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Temmuz 2004
BİTİŞ TARİHİ: 8 Temmuz 2004
+ Ajandama Ekle

b>Dünyanın ve İstanbul'un Ulaştırma Sorunları WCTR 2004 İstanbul'da Tartışılıyor
"Ulaştırma Olimpiyatı" olarak nitelendirilen, dünyanın en itibarlı ulaştırma konferansı, WCTR 2004 (World Conference on Transport Research, Dünya Ulaştırma Araştırma Konferansı), 4-8 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da düzenleniyor. Dünya'nın dört bir yanından gelen akademisyen ve ulaştırma profesyonellerinin katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte, genel anlamda pür analitik ulaştırma konularının yanında özel durum analizlerine de yer verliyor.
Üç yılda bir gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük uluslararası ulaştırma konferansı olma özelliğini taşıyan, WCTR 2004, İTÜ(İstanbul Teknik Üniversitesi)'nün ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. Küreselleşen dünya üzerinde ulaşımın önemine ve vazgeçilmez niteliğine dikkat çekilecek konferans, ülkemiz için de çok önemli fırsatlarla dolu. Küreselleşme ve AB sürecinde, Türkiye'nin önemi ve ağırlığının "ulaştırma" alanında göstereceği başarıyla da ölçüleceği düşünüldüğünde, WCTR 2004 bunun gerçekleştirilmesinde, Türkiye'nin bir daha ele geçirilmesi çok zor olan bir şans olarak da düşünülebilir.
Sayılarla WCTR 2004
Konferansa en çok katılımcı gönderen ülkeler : Japonya (167) İngiltere (79), İtalya (76), Fransa (68), Amerika Birleşik Devletleri (66), Hollanda (57)... Konferansa toplam yurtdışı katılımı ise 1230.
Konferansın en kalabalık oturum başlıkları ise şöyle: "Yolcu Taşıma Talep Modeli" (Passenger Transport Demand Modelling), "Değerlendirme ve Değer Biçme Yöntemleri" (Assessment and Appraisal Methods), "Deniz Taşımacılığı ve Limanlar" (Maritime Transport and Ports)", "Havalimanı ve Havacılık Endüstrisi (Airports and Aviation), "Lojistik, Taşıma ve Filo Yönetimi" (Logistics, Freight and Fleet Management).
Yaklaşık olarak, 300'ü aşkın oturumun yapılacağı konferansta, 1200 adet bildiri sunulurken, 65 adet poster sunum da ilgililerle buluşacak.

WCTRS…
World Conference on Transport Research Society
Dünya Ulaştırma Araştırmaları Konferansı Derneği
Amacı, çok türlü, çok disiplinli ve çok kesimli bir açıdan, dünya üzerindeki ulaştırma araştırmacılarını, yöneticilerini, politikacılarını ve eğitimcilerini görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya getirmek ve bu yoldan ulaştırma alanındaki son gelişmelerin izlenmesini sağlayacak bir forum oluşturmak…

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/dunyanin-ve-istanbulun-ulastirma-sorunlari_12864.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!