Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Mardin Koruma Güz Kampı
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Edward Said Anısına Uluslararası Oryantalizm Sempozyumu

Uluslararası Oryantalizm Sempozyumu

yapi.com.tr

Toplantılar

Edward Said Anısına Uluslararası Oryantalizm Sempozyumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Aralık 2006 09:30
BİTİŞ TARİHİ: 10 Aralık 2006
YER: Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Harbiye, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı
DİĞER BİLGİLER: Muhammet Furkan Gümüş T: (0212) 232 98 30 (14) GSM: (0532) 795 1938 E: mfurkang@yahoo.com Murat Şentürk E: msenturk@edam.com.tr T & F: (0216) 481 3023 GSM: (0533) 499 1349 www.oryantalizm.org
+ Ajandama Ekle

br/>
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Edward Said anısına Uluslararası Oryantalizm Sempozyumu düzenliyor.

Dünyaca ünlü entelektüellerin Edward Said anısına bir araya gelecekleri sempozyuma Gayatri Chakravorty Spivak, Hasan Hanafi, Robert J. C. Young, Reina Lewis, Pervez Manzoor, Boby S. Sayyid gibi önemli isimlerin yanı sıra Türkiye’den de Şerif Mardin, İlber Ortaylı, Jale Parla, Fuat Keyman, Turgut Cansever, Korkut Tuna gibi Türk düşünce hayatına yön veren değerli akademisyenler ve araştırmacılar katılacak.

Sempozyum 8 Aralık 2006 Cuma günü saat: 19.00’da düzenlenecek açılış kokteyliyle start alacak. Feshane’de gerçekleştirilecek kokteylde Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Mardin “Türkiye'de Oryantalizm Tartışmaları ve Algısı” başlıklı bir konuşma yapacak.

Sempozyumdaki teorik tartışmalara görsel katkı sağlaması amacıyla “Oryantalist Gravürler” konulu bir sergi düzenlenecek. Oryantalist gravür alanında önemli yerli ve yabancı sanatsal ürünlere yer verilecek sergi sempozyumun ilk gününde, 9 Aralık 2006 Cumartesi günü izleyicilerle buluşacak.

Türkiye’de bugüne kadar oryantalizm üzerine yapılmış en önemli bilimsel toplantı özelliğine sahip olan sempozyumda “Edward Said Anısına: Şarkiyatçılığın Sınırlarında Dolaşmak”, “Şark Neredir; Şarkiyatçı Kimdir?”, “Tarihsel Bir Tecrübe ve Macera Olarak Şarkiyatçılılık”, “Karşılaşmalar: Şarkiyatçılık Ekseninde Medeniyetler Arası İlişki”, “Hayali Doğunun Batılı Görünümleri: Şarkiyatçı Sanatlar” başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Sempozyuma katılım ücretsiz.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/edward-said-anisina-uluslararasi-oryantalizm-sempozyumu_50046.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!