Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

En İyi Mimarlık Bitirme Projeleri, Üniversiteleri Geziyor

En İyi Mimarlık Bitirme Projeleri Üniversiteleri Geziyor

yapi.com.tr

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 31 Mart 2008
BİTİŞ TARİHİ: 11 Mayıs 2008
YER: Bursa Uludağ Üniversitesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi
DÜZENLEYEN: Archiprix-Türkiye Grubu
+ Ajandama Ekle

IMG src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2008\etkinlikler\59967.JPG" align=left hspace=5 vspace=5> İstanbul dışındaki üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin de yarışmaya ilgisini artırmak ve kazanan projeleri yakından görmelerini sağlamak amacı ile Archiprix Sergisi, üniversiteleri geziyor.

03 Mart 2008 - 16 Mart 2008 tarihleri arasında Trakya Üniversitesi’nde (Edirne) bulunan sergi, 31 Mart 2008 - 13 Nisan 2008 tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi’nde (Bursa), 28 Nisan 2008 - 11 Mayıs 2008 tarihleri arasında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (İzmir) devam edecek ve mimarlık yarışmalarına İstanbul dışındaki üniversitelerin de katılımını sağlamak adına çok önemli bir adım olacak.

Archiprix - Türkiye grubu yönetiminde, Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı’nca düzenlenen ve ana sponsorluğunu Çimsa A.Ş’nin üstlendiği “Archiprix - Türkiye Bitirme Projesi” yarışmasının onikincisi, Kasım ayında sonuçlandı. Semra Uygur, İzzet Fikirlier, Kaan Özer, Fatih Erduman, Şevki Vanlı ve Gözdem Üner Tubay´dan oluşan seçici kurul, Eylül'ün ilk haftasında toplanarak katılan projeleri değerlendirdiler. “ARCHIPRIX-Türkiye 2007’ yarışması için, 13 üniversiteden gelen 83 projeyi değerlendirdi. Yapılan değerlendirmelerden sonra jüri ödül dağılımını belirledi.

Değerlendirmeler sonucunda, “Bordering The Water–Rotterdam” projesiyle Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden Sabri Gökmen birincilik ödülüne değer görüldü. Yıldız Teknik Üniversitesi'nden S.Eser Ergün “Beşiktaş' ta Karma Fonksiyonlu Üst Geçit” projesiyle ikincilik ödülünü alırken, İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Özge Ünlü “Yenikapı’da Metro İstasyonu Aktarım Merkezi Ve Alışveriş Kompleksi Tasarımı” projesiyle üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Uludağ Üniversitesi’nden Hande Bağcık “İznik’te Su Sporları Merkezi” projesi ile, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Gülbeniz Öztuğ “İstanbul Kartal’da Metropol İçin Açık Konut” projesi ile, Osmangazi Üniversitesi’nden Volkan Dağlı “Anti-Mall” projesi ile mansiyona değer görüldüler.

Uludağ Üniversitesi’nden Miray Akıncıtürk Gür “Çekirge’de Termal Otel Tasarımı”, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Güven Çimenoğlu “Cibali’de Öğrenci Konaklama-Ticaret-Kültür Yapısı Tasarımı”, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Mert Uslu “Alsancak Bölgesinde Çok Programlı Rant Yapısı Tasarımı” ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Kadir Uyanık “Bahçecik’te Mahalle Tasarımı” projeleriyle Teşvik Ödülü aldılar.

Archiprix-Türkiye Grubu

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/en-iyi-mimarlik-bitirme-projeleri-universiteleri-geziyor_59967.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!