Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Eric Owen Moss Yapı 2007 İstanbul Fuarı'nda

Eric Owen Moss Konferansı / YEM, DuPont

yapi.com.tr

Toplantılar

Eric Owen Moss Yapı 2007 İstanbul Fuarı'nda
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 3 Mayıs 2007 16:00
BİTİŞ TARİHİ: 3 Mayıs 2007
YER: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Interexpo Salonu, Beylikdüzü, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi ve DuPont
DİĞER BİLGİLER: Yapı-Endüstri Merkezi T: (212) 219 39 39 F: (212) 225 66 23
+ Ajandama Ekle

ünyanın önde gelen mimarlarından Eric Owen Moss, 30. Uluslararası YAPI / TURKEYBUILD 2007 İstanbul Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan konferansta, mimarlık dünyasındaki son gelişmeleri anlatacak.

Bilim ve teknoloji firması DuPont ana sponsorluğunda, Yapı-Endüstri Merkezi tarafından organize edilen “Çok Fazla Yeterli Değildir” başlıklı konferans Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bugüne kadar birçok önemli yapıda imzası bulunan ve son olarak da The City of the Future, Geleceğin Şehri, yarışmasında Los Angeles, New York, Chicago birinciliği elde eden Eric Owen Moss, konferans katılımcılarına; ofisinin son yıllarda New York, Washington D.C, Mexico City, Guangzhou, St. Petersburg ve Los Angeles kentlerinde tasarladığı yapıları ve mimarlığa bakış açısını aktaracak. Mimarlık çalışmalarının yanısıra Moss, deneysel ve yenilikçi mimarlık eğitimi anlayışı ile öne çıkan dünyanın en önemli mimarlık okullarından SCI-Arc’ta, 1974 yılından bu yana ders veriyor. Moss ayrıca aynı okulun 2002 yılından bu yana yönetimini de üstlenmiş durumda.

Dünya yapı ve mimarlık sektörünün yakından tanıdığı ve takip ettiği Eric Owen Moss’un DuPont ana sponsorluğunda vereceği konferans, sektörün önde gelen isimlerini, akademik çevreleri ve mimarlık öğrencilerini biraraya getirecek. Tüm dünyada aldığı sayısız ödüllerin yanı sıra Amerika Mimarlar Birliği tarafından bugüne kadar altmış tasarım ödülüne layık görülen Moss’un konferansına katılım ücretsiz olacak ve konferans süresince İngilizce’den Türkçe’ye simultane tercüme yapılacak.

Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda profesyonellerin eğitim ve bilgi alışverişine yönelik çalışmaları destekleyen DuPont™, YAPI/TURKEYBUILD 2007 İstanbul Fuarı etkinlikleri kapsamında sponsorluğunu üstlendiği konferanslara ve benzeri etkinliklere önümüzdeki dönemde de devam edecek.

Bu yıl 30.’su gerçekleştirilecek olan Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2007 İstanbul Fuarı, yapı sektörüne yön veren, yerli yabancı tüm firmaları bir araya getirerek, Türk yapı sektörünün dünyayla buluşmasını sağlayacak. Fuar, yaklaşık 60.000 m2 alan üzerinde, 10 ayrı salonda, üretim alanlarına göre gruplanmış, yaklaşık 60 ülkeden 800 firmanın katılımı ile "Türk Yapı Sektörünün En Büyük Fuarı" olma niteliğini taşıyor.

Eric Owen Moss
1943 yılında Los Angeles’ta doğan Eric Owen Moss 1968 yılında California Berkeley Üniversitesi’nden, 1972 yılında ise Harvard Üniversitesi’nden Mimari alanında Master derecesi aldı. Los Angeles, California’da yer alan Eric Owen Moss Architects şu anda yirmi beş profesyonel çalışanı ile Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünya çapında projeler tasarlıyor ve inşa ediyor. Firma, Progressive Architecture Dergisi ve Amerika Mimarlar Birliği tarafından bugüne kadar altmış tasarım ödülüne layık görüldü. Moss, 1999 yılında Amerika Sanat ve Edebiyat Akademisi’nin verdiği Mimari dalında “Akademi Ödülü”nü aldı. 2001 yılında firma, LA AIA’nın verdiği ödüllerden Tasarım dalında Altın Madalya ve 2003 yılında da California Berkeley Üniversitesi’nin verdiği “Özel Mezunlar Ödülü” altın madalyası ile ödüllendirildi.
Moss, firmasının Rizzoli tarafından hazırlanan üç monografi ve Gnostic Architecture Monacelli Pres tarafından hazırlanan bir monografi dahil yayınlanmış on monografisi bulunuyor. 2006 yılında Skira tarafından yayınlanan Eric Owen Moss tarafından “Eylemin Belirsizliği” adlı bir eser. Çok yakın bir zamanda ise, Eric Owen Moss’a ait “Geçici Paradigmalar” , 2007 yılında Marsilio tarafından yayınlanacak.

2002 yılında firma St.Petersburg’da, Rusya’da; Mariinsky Tiyatrosu ve Yeni Hollanda’nın gelişimine ilişkin düzenlenen iki yarışma kazandı. 2003 yılında Eric Owen Moss Architects New York’ta Queens Museum of Art için düzenlenen uluslararası yarışmada birinci oldu. 2006 yılında Moss Firması History Channel tarafından sponsorluğu yapılan “Geleceğin Şehirleri” yarışmasını LA, NY, Chicago olarak kazandı. Moss firması St.Petersburg’da New Mariinsky Tiyatrosu’na ilişkin üretilmiş farklı projelerle 2002 yılında Rusya Pavyonunda ve Mexico City’deki Ulusal Kütüphane ve Smithsonian Enstitüsü yarışma projesi ile 2004 yılında Viyana Bienali’ne katıldı. 2006 yılında firma bienalin Şehirler, Mimari ve Toplum bölümünde Los Angeles/Culver City projesini sergiledi.

Eric Owen Moss 2002 yılında SCI-Arc’ın müdürü olarak göreve getirildi. Yale ve Harvard Üniversitesi’nde kürsüleri bulunan Moss, Viyana uygulamalı Sanatlar Üniversitesi ve Kopenhag Güzel Sanatlar Akademisi’nde de üst düzeyde görevlendi. 2007 yılında Eric Owen Moss’a “sanat olarak mimariye önemli katkıları” nedeniyle Amerika Sanat ve Edebiyat Akademisi tarafından Arnold Brunner Anma ödülü verilecek. Moss, inşa etmeye, ders vermeye ve sergiler düzenlemeye devam ediyor.

DuPont
1802 yılında ABD’de kurulmuş olan bilim ve teknoloji firması DuPont, bilim yoluyla insanların hayatını daha iyi, daha güvenli ve daha kolay hale getiren çözümler üretmek üzere 70’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. DuPont, 200 yıldan fazla zamandır edindiği bilimsel mirasıyla, konut ve yapı, tarım, beslenme, elektronik, iletişim, güvenlik ve korunma, taşıma ve tekstil konularını kapsayan çeşitli sektörlere yönelik geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunuyor.

Türkiye’de yapı sektörüne yönelik çalışmalarını son yıllarda hızlandıran DuPont, sunduğu ‘Yapı Çözümleri’ ile daha enerji-verimli, konforlu, estetik, dayanıklı ve güvenli yapılar için sektörün en önemli çözüm ortağı olmayı hedefliyor. Türkiye’de Avrupa standartlarında yapı çözümleri geliştirmek için, inşaat mühendisleri, mimarlar ve tasarımcılarla işbirliğinde olan DuPont, bugünün ve yarının ihtiyaçlarını ve yaşam trendlerini şekillendirmeye destek olmayı amaçlıyor.

DuPont, günümüzün mimari trendleri içinde, teknik, güvenlik ve temel ihtiyaçlarla ilgili konularda ürettiği yapı çözümlerinden, DuPont™ Corian®, DuPont™ Zodiaq®, DuPont™ Tyvek®, DuPont™ Typar®, DuPont™ SentryGlas® Plus™, DuPont™ SentryGlas® Expression™, DuPont™ Zonyl®, DuPont™ Teflon®, DuPont™ Elvaloy®, DuPont™ Ti-Pure® ile profesyonellerin projelerinde yer alıyor.

Yapı - Endüstri Merkezi 40. Yılını Kutluyor…
Yapı-Endüstri Merkezi, yapı malzemesi ve teknolojisi alanında çalışan bir bilgi merkezidir. 1968’den beri yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimlere hizmet vermektedir. Uzmanlık fuarları, Yapı Bilgi Merkezi, “Yem Yayın” ile yayınladığı sektörel yayınları, Yem Kitabevi, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları, 2001’ den bu yana hizmet veren kapsamlı ve uzmanlaşmış portalı www.yapi.com.tr, Mimarlık Müzesi ile sektörün temel taşlarından birini oluşturuyor.

Eric Owen Moss Konferansı'na kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

Eric Owen Moss haber dosyasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/eric-owen-moss-yapi-2007-istanbul-fuarinda_53635.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!