Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Öteki Bakış
BÖLÜM SPONSORU

Erol Evgin'in 'Miras' Resim Sergisi İzmir'de

'Miras'

yapi.com.tr

Sergiler

Erol Evgin'in 'Miras' Resim Sergisi İzmir'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Mayıs 2006
BİTİŞ TARİHİ: 14 Mayıs 2006
YER: İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi
DÜZENLEYEN: Platform İzmim
DİĞER BİLGİLER: Mimar Alp Burkut: (0532) 595 48 94 Y. Mimar İsmail Özcan: (0532) 549 13 24 E: bilgi@izmim.org
+ Ajandama Ekle

. Mimar Erol Evgin'in, 'kültürel miras olarak, kentsel çevrede yer alan tarihi yapıların kaybolmuşluğunu simgelemek' temasına sahip 45 tablodan oluşan 'Miras' adlı ilk kişisel resim sergisi, İstanbul'dan sonra İzmir'de.

'Miras', Platform İzmim organizasyonu ile 4 - 14 Mayıs tarihlerinde İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde görülebilecek.

İstanbul Moda'da doğan Erol Evgin, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Yüksek Mimarlık Bölümü'nü bitirdi. Akademide, Cemal Tollu, Neşet Günal ve Devrim Erbil ile resim çalıştı. Bir süre akademi öğretim kadrosunda yer aldı. Uzun yıllar mimarlık ve müzik çalışmalarını birlikte yürüten sanatçı, 2001 yılında Mahir Güven'le çalışmaya başlayıp yoğun bir şekilde resme yönelerek, 'Miras' adı altında mimari ile resmi tuvalde buluşturdu.

Halen POPSAV Yüksek Danışma Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte olan Erol Evgin, resim sergisini, "Anıtsal yapıların ortak özelliği, yüzyıllara meydan okurcasına güçlü, mağrur ve ağır başlı duruşları ve soylu yalnızlıklarıdır. 'Yalnızlığın kadarsın, yalnızlığın mis kokmalı...' demiş Bedri Rahmi Hoca... Miras'ta, onların küskün yalnızlığından tuvale sinmiş mis kokularını paylaşmak istedim sanatseverlerle... " ifadeleriyle anlatıyor.

Platform İzmim
Kamuda, özel sektörde ya da serbest olarak çalışan tüm mimarların, www.izmim.org adresindeki web sitesinde, mimarlık ve İzmir hakkında görüş ve önerilerini içeren Platform İzmim, Kasım 2005 içerisinde kuruldu. Platform İzmim, genel olarak mimarlık, mimarlar, mesleki kuruluşlar, yerel yönetimler ve kente dair yeni söylemlerin oluşmasına hizmet etmek hedefine sahip.

"MİRAS" Resim Sergisi, Anemon Hotels,Aydoğan Color-Stüdyo Doğa,Can Fotokopi, Konak Belediyesi, Nil Siding Cephe Kaplamaları, Yapı-Endüstri Merkezi'nin katkıları ile gerçekleştiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/erol-evginin-miras-resim-sergisi-izmirde_45457.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!