Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Galeri Vinci’de Adem Genç Resimleri

Teşvikiye’de yirmi yılı aşkın bir süredir hizmet veren Galeri Vinci yeni yılın ilk sergisini Adem Genç’in son dönem resimleriyle açıyor. Ade

NTV-MSNBC
2

Sergiler

Galeri Vinci’de Adem Genç Resimleri
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Ocak 2005
BİTİŞ TARİHİ: 5 Şubat 2005
+ Ajandama Ekle

b>Teşvikiye’de yirmi yılı aşkın bir süredir hizmet veren Galeri Vinci yeni yılın ilk sergisini Adem Genç’in son dönem resimleriyle açıyor.

Adem Genç resim sergisi 5 Ocak-5 Şubat 2005 tarihleri arasında Galeri Vinci’de izlenebilir.

“Adem Genç’in son dönem resimleri; resmin kendi plastiğinin soyut kavram ve imgelerle biçimlenişidir. Genç, kendi çağının fonundaki gerçekliğin bir tür soyutlamasını yapıyor bu çalışmalarında. Bunları, “aktüel zamanla ilgili sıradan olguların soyut tecellisi” şeklinde tanımlamak da olasıdır. Genç’in resimleri sıradan olanın dönüştürülmesine; mekansal ilişkilerin sürekliliği içinde akıp giden tüm zamanların, yeniden ve resmin kendi plastik öğeleriyle inşa edilişine dayanmaktadır. Rastlantıdan, seçilmiş ve denetim altına alınmış olana, dokudan yüzeye, yüzeyden hacme uzanan bu gelgitin gerilimi, Adem Genç’in iç gerilimidir. Gelenekle, geleneği sindirmenin, Doğu ile Batı’nın, akılcılıkla mistisizmin, mekanla zamanın, yaşananla düşlenenin, hissedişle düşüncenin, sezgiyle gerçekliğin gelgitidir bu. Genç’in resimlerinde resmediş zaman zaman azalır, çoğalır; mekan büyür, küçülür, açılır koyulaşır. Resimsel ifadelendirme yalın ya da karmaşıktır. Bu bakımdan resmediş ve ifade ediş bir süreklilik ortaya koyar.” [Gülgün Başarır]ADEM GENÇ
1944 yılında Rize/Ardeşen’de doğdu. 1965’te Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümünden mezun oldu. “Avrupa Konkuru” nu kazanarak 1416 sayılı kanunla ihtisas yapmak üzere İngiltere’ye gönderildi.
Bournemouth College of Art’ta, (1969-71) ve Londra St. Martin’s School of Art’ın “Advanced Painting” Bölümünde (1971-74) uzmanlık öğrenimini tamamladı. Samsun Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü (1974-78), Ege Üniversitesi - Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde (1978-1999) ve bir süre Kaliforniya Üniversitesi’nde (CSU/Chico) Fulbright Öğretim üyesi olarak çalıştı.
Yurt içinde 25 yurt dışında 4 kişisel sergi açmış bulunan Adem Genç ulusal ve uluslararası düzeyde birçok sanat etkinliğine katıldı. Resimleri ABD’de, İngiltere’de ve Türkiye’de çeşitli koleksiyonlara girdi. Yayınlanmış iki kitabı ve elliyi aşkın makalesi bulunmakta.
Adem Genç halen Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde dekan olarak görev yapmakta.

Adem Genç resim sergisi 5 Ocak-5 Şubat 2005 tarihleri arasında Galeri Vinci’de izlenebilir. Galeri Vinci Pazar hariç her gün saat 11.00 ile 19.00 arasında hizmet vermekte.

Galeri Vinci
Avukat Süreyya Ağaoğlu sok. No:1
(Teşvikiye Cami arkası) Teşvikiye 80200 İstanbul
Tel: (0212) 233 06 19
yossikalaora@galerivinci.com


http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/galeri-vincide-adem-genc-resimleri_22097.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • PROF.ADEM GENÇ BENİM ANKARA GEE RESİM BÖLÜMÜNDEN cOK SEVDİĞİM, SANAT ZEVKİNİ ONDAN ALDIĞIM HOCAMDIR. TÜRKİYENİN DEĞErLİ BİR RESSAMIDIR. BEN DÜZCE'DE RESİM ÖĞRETMENİ OLARAK EMEKLİ OLDUM. HALEN DÜZCEDE YAŞAMAKTAYIM. DÜZCEYE ZİYARETİME GELMİŞ OLMASI BENİM AÇIMDAN ÇOK KIVANÇ VERİCİ BİR OLAYDIR. DEPREMİ ÇOK ACI YAŞAYAN BİR İNSANIM. DEPREMDE KAYIPLARIM VARDIR. ACILI ANLARIMDA TELEFONLA BENİ ARAMASI BENİ HAYATA BAĞLAMIŞTIR. KENDİLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SİZİN ARACILIĞINIZLA İLETMEK İSTADİM. ADEM HOCAM ÇOK SEVECEN İYİ KALPLİDİR.M.NACİ TOPKARA YANITLA
  • yorumlarınızı bekliyorum YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!