Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Gecekondu Mahalleleri, Derme Çatma Hayaller"

Osmanlı Bankası Müzesi'nin Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında düzenlediği "Kent ve Edebiyat Söyleşileri" devam ediyor. Yazar ve Çizer Ender Özkahraman'ın "Gecekondu Mahalleleri, Derme Çatma Hayaller" başlıklı söyleşisi, 17 Mart 2010 Çarşamba günü saat 18:30'da, İTÜ Taşkışla'da gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

"Gecekondu Mahalleleri, Derme Çatma Hayaller"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 17 Mart 2010 18:30
BİTİŞ TARİHİ: 17 Mart 2010 20:30
YER: İTÜ Mimarlık Fakültesi, Taşkışla, İstanbul
DÜZENLEYEN: Osmanlı Bankası Müzesi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 292 76 05
+ Ajandama Ekle

Osmanlı Bankası Müzesi'nin Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında düzenlediği "Kent ve Edebiyat Söyleşileri" devam ediyor. Yazar ve Çizer Ender Özkahraman'ın "Gecekondu Mahalleleri, Derme Çatma Hayaller" başlıklı söyleşisi, 17 Mart 2010 Çarşamba günü saat 18:30'da, İTÜ Taşkışla'da gerçekleştirilecek.

Yazar söyleşide, çocukluğunun, engebeli bir arazide kurulan, dağlar arasında sıkışıp kalmış küçük bir şehirde geçtiğini söyleyerek, bu koşulların köşeye sıkıştırdığı çocuklar arasında, şehrin birçok özelliğinden bihaber büyüyüp gittiklerini anlatacak. "Bizim muhtaç olduğumuz şey tam olarak neydi gerçekten? Yeni bir olay mıydı yoksa yeni bir yüz mü? Ya da yeni bir yalan?" sorusunu soracak Özkahraman, küçük şehirlerine gelen yabancıların, "Burası çok güzel! Büyülü bir şehir, göze oldukça hoş ve sevimli görünüyor." övgülerinin gerçekliğini, ancak büyük bir şehrin küçücük bir köşesinde bir yabancı gibi yaşandığında anlaşıldığını vurgulayacak.

OBM'nin Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında, her ayın üçüncü çarşamba günü 18:30-20:30 saatleri arasında düzenlenen "Kent ve Edebiyat Söyleşileri"nde, Yazarını Doğuran Kentler konuşuluyor. Buluşmalarda yazarlar, doğduğu kentten yola çıkarak yazdığı, yazdığı kentten yola çıkarak okurun yaşadığı kente bir yolculuk yapıyor.

Ender Özkahraman

1969 yılında Van'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Hakkari'de, lisans ve yüksek lisans eğitimi Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Bölümü'nde tamamladı. Üniversitede okuduğu yıllarda karikatüre merak saldı, kaldığı öğrenci yurdundaki izlenimlerini Gırgır'da "yurt karikatürleri" başlığı altında çizerek bu yolda ilk adımı attı. Öğrencilik yılları boyunca çeşitli basın - yayın organlarında çizerlik ve yazarlık yaptı, katıldığı karikatür yarışmalarından ödüller kazandı. Bu uğraşı mezuniyetinden sonra da sürdürerek, çizerliği iş edinme kararı aldı. Çizgi sanatıyla uğraşırken, anlatım biçimi bir müddet sonra karikatürden çizgi - hikayeye doğru değişim geçirdi. Mizahtan ziyade edebiyat ve sinemayla ilişkilendirmeye çalıştığı anlatılar, Leman dergisinde 13 yıl boyunca "Orası Hikayeleri" başlığı altında yayımlandı. Bu seriden hazırladığı seçkileri çeşitli aralıklarla kitaplaştırarak 4 albümde topladı. Kaleme aldığı "Hayatın Tuzu" adlı senaryo, Murat Düzgünoğlu tarafından filme çekildi.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/gecekondu-mahalleleri-derme-catma-hayaller_77578.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!