Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Genç Eller Şekil Verdi, Atık Metaller Sanata Dönüştü"

"Sanata Dönüşüm" sergisi, Borusan Holding ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle Tophane-i Amire’de gerçekleşiyor. 20 - 30 Haziran tarihleri arasında gezilebilecek olan sergide "Sanata Dönüşüm Atık Metal Heykel Yarışması" sonucunda seçilen 26 eser yer alıyor. Serginin küratörlüğünü heykeltıraş Eşber Karayalçın üstlendi.

yapi.com.tr

Sergiler

"Genç Eller Şekil Verdi, Atık Metaller Sanata Dönüştü"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Haziran 2012 10:00
BİTİŞ TARİHİ: 30 Haziran 2012 17:00
YER: Tophane-i Amire
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Borusan Holding ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğinde

+ Ajandama Ekle

"Sanata Dönüşüm" sergisi, Borusan Holding ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle 20-30 Haziran tarihleri arasında Tophane-i Amire’de izlenebilecek. Sergide yer alan 26 eser, 12 üniversiteden toplam 112 eserin katıldığı Sanata Dönüşüm Atık Metal Heykel Yarışması’nda jürinin değerlendirmesi sonucu belirlendi. Sanata Dönüşüm sergisiyle çevresel sürdürülebilirliğin öneminin bir kez daha gözler önüne serilmesi hedefleniyor.

Gelecek nesillerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için bugünkü ihtiyaçların mevcut olanaklar yok edilmeden karşılanması gerekiyor. Bu kapsamda sürdürülebilirlik tüm dünya için çok önemli bir kavram olarak öne çıkıyor. Çevresel sürdürülebilirliğin sağlanmasında ve konuyla ilgili bilincin artmasında iş dünyasına da önemli görevler düşüyor. Sanata Dönüşüm Sergisi, hem atık metallerin sanata dönüştürülerek yeniden kullanıma kazandırılmasına, hem de genç sanatçıların sanatsal sorumluluk içerisinde kendilerini ifade etmelerine katkıda bulunarak sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekiyor.

Sürdürülebilirlik temasıyla hazırlanan Borusan Holding 2011 Faaliyet Raporu’nda da Sanata Dönüşüm Atık Metal Heykel Yarışması’nda dereceye giren eserler görsel tema olarak yer aldı.

Jüri değerlendirmelerinde atık metal kullanımını göz önünde bulundurdu

Sanata Dönüşüm Atık Metal Heykel Yarışması jürisinde Yaratıcı Yönetmen Bozkurt Bayer, Borusan Holding Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı Canan Ercan Çelik, Heykeltıraş ve Sanata Dönüşüm Sergisi küratörü Eşber Karayalçın, Marmara Üniversitesi GSF Heykel Bölümü Öğretim Görevlisi Kemal Tufan ve Mimar Sinan Üniversitesi GSÜ Heykel Bölümü Başkanı Prof. Vedat Somey yer aldı.

Yarışma niteliğinin "atık" metal olması nedeniyle eserler öncelikli olarak verdikleri hissin atık metal kullanımını destekleyip desteklememelerine göre değerlendirildi. Özgünlük, yaratıcılık, yenilikçilik, söylem, iletilen duygu ve verilen emek kriterleri de göz önünde bulunduruldu.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/genc-eller-sekil-verdi-atik-metaller-sanata-donustu_100595.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!