Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Genç Mimar

“Genç Mimar” başlıklı söyleşisiyle Kerem Piker 1 Mart 2019 Cuma günü Bodrum Mimarlık Kitaplığı’na konuk oluyor.

yapi.com.tr

Buluşmalar

Genç Mimar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Mart 2019
YER: Bodrum Mimarlık Kitaplığı
DÜZENLEYEN:

Bodrum Mimarlık Kitaplığı

+ Ajandama Ekle

Mesleki yeterliliğin, özgünlüğün ya da itibarın mesleki üretimlerin niteliğinden ziyade üreten öznenin yaşı ya da cinsiyeti gibi esasa ilişkin olmayan ölçütlerle değerlendirilmesi bizim için artık kanıksanmış bir olgu. Bu tartının en uysal ama bir o kadar da tuzaklı sıfatı ise “Genç Mimar” sayılabilir.

Bütün parıltısına rağmen gençliğin toylukla eşdeğer tutulduğu, gençlik söylemi ortadan kalktığında ise işin işten çoktan geçtiğinin düşünüldüğü bir dünyanın içerisinde “Genç Mimar” Kerem Piker mimarlık yapma pratiğini anlatıyor. 

1 Mart 2019 Cuma günü Bodrum Mimarlık Kitaplığı'nda düzenlenecek söyleşi saat 18:00'da başlayacaktır.

 

*
Kerem Piker hakkında
1978 yılında Ankara’da doğdu. 2001 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden lisans, 2004 yılında ise Hollanda TUDELFT Mimarlık Fakültesi’nden yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. 2004-2010 yılları arasında EAA ile çalıştı. Proje sorumlusu mimar, tasarımcı ve ofis ortağı olarak rol aldı, çeşitli yayınlarda ve sergi tasarımlarında görev aldı. 2010 yılında Chicago Atheneum tarafından Avrupa’daki 40 yaş altındaki en iyi 40 mimardan biri olarak gösterildi.
2011 Yılında KPM-Kerem Piker Mimarlık ofisini kuran Kerem Piker, bu süreçte aralarında Manisa Belediyesi Hizmet Binası Yarışması 1. ödülü, MEB Midyat Eğitim Kampüsü Mimari Proje Yarışması 1. ödülü, Şişli Lisesi Ulusal Mimari Proje Yarışması Mansiyon Ödülü, Borusan Neşe Fabrikaları Ulusal Mimari Proje Yarışması Mansiyon Ödülü, İzmir Ulaşım Entegrasyon Merkezi Mimari Proje Yarışması Mansiyon Ödülü’nün de yer aldığı pek çok ödüllü projenin de tasarımını üstlendi. 2012 yılında Bomba isimli projesi ile 1. İstanbul Tasarım Bienali’ne katıldı. 2015 yılında Betonart Dergisi’nin 45. Sayısının konuk editörlüğünü üstlendi. 2016 yılında tasarımını gerçekleştirdiği Akyazı Kültür Merkezi XV. Dönem Ulusal Mimarlık Ödülleri Proje Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Kerem Piker 1998 yılından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Gebze YTE, Bilgi Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi mimari proje stüdyolarında ve ulusal mimari proje yarışmalarında jüri üyesi ve konuk öğretim görevlisi olarak yer almaktadır. Kerem Piker 2018 yılında gerçekleşen Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu’nun kuratörüdür.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/genc-mimar_170892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!