Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

GG, 2004-2005 Sezonuna Hella Jongerius'un Endüstriyel Tasarımlarıyla Merhaba Diyor

Garanti Galeri (GG), 2004-2005 yılı sergilerine "endüstriyel tasarım" ile başlıyor. Çağdaş tasarımın önde gelen isimlerinden Hella Jongerius, son on y

yapitr/Deniz Türkeri

Sergiler

GG, 2004-2005 Sezonuna Hella Jongerius'un Endüstriyel Tasarımlarıyla Merhaba Diyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Eylül 2004
BİTİŞ TARİHİ: 13 Kasım 2004
+ Ajandama Ekle

aranti Galeri (GG), 2004-2005 yılı sergilerine "endüstriyel tasarım" ile başlıyor. Çağdaş tasarımın önde gelen isimlerinden Hella Jongerius, son on yılı kapsayan işlerini 28 Eylül-13 Kasım 2004 tarihleri arasında GG'de sergiliyor. Maharram (New York), Swarovski (Londra), Hermes (Paris) ve İkea (İsveç) firmaları için pek çok ürün tasarlayan sanatçı, araştırmalarını tasarım, sanat ve el sanatları sınırlarında dolaştırıyor, geleneksel el sanatlarını endüstriyel üretimle birleştiriyor, yeni malzemelerle denemeler yapıyor.

1963 yılında Hollanda'da doğan Hella Jongerius, 1988-1993 yılları arasında Eindhoven'daki Endüstri Tasarımı Akademisi'nde okudu. Hollanda tasarımının ünlü ismi Droog Design grubuyla adını duyuran Jongerius, Karlsruhe ve Hamburg Sanat Yüksek Okullarında atölye çalışmaları yaptı. 1993'ten bu yana tasarladığı ürünlerle birçok koleksiyonda yer aldı. Mezun olduğu Eindhoven Endüstri Tasarımı Akademisi'nde görev yapan Jongerius, 2000 yılından bu yana aynı akademinin "Het Atelier" (Atölye) bölümünün de başkanlığını yürütüyor.

Hollanda Dışişleri Bakanlığı ve Mondriaan Vakfı 'nın katkılarıyla gerçekleştirilen sergi kapsamında bir konferans düzenlendi. Hella Jongerius'un katılımıyla gerçekleştirilen konferans, 28 Eylül Salı günü İstanbul Teknik Üniversitesi'nde yapıldı.

Sergi
Hella Jongerius
28 Eylül – 13 Kasım 2004


Hella Jongerius ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için :

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/gg-2004-2005-sezonuna-hella-jongeriusun-endustriyel-tasarimlariyla-merhaba-diyor_18432.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!