Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Gökhan Deniz'den "İlişkiler"

1991 yılından itibaren Çağdaş Türk Sanatının tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacıyla İstanbul Nişantaşı’nda hizmet veren Kare Sanat Galerisi, Türk çağdaş sanatının genç kuşak sanatçılarından Gökhan Deniz’in 9. kişisel resim sergisini duyurmaktan mutluluk duyar. Sanatçı, sürekli değişen bir zaman ve mekân içerisinde “İLİŞKİLER” başlıklı resimlerini

yapi.com.tr

Sergiler

Gökhan Deniz'den "İlişkiler"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 14 Ekim 2008
BİTİŞ TARİHİ: 8 Kasım 2008
YER: Kare Sanat Galerisi, Nişantaşı, İstanbul
DÜZENLEYEN: Kare Sanat Galerisi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 240 44 48 -230 58 91 F: (212) 219 77 19
+ Ajandama Ekle

991 yılından itibaren Çağdaş Türk Sanatının tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacıyla İstanbul Nişantaşı’nda hizmet veren Kare Sanat Galerisi, Türk çağdaş sanatının genç kuşak sanatçılarından Gökhan Deniz’in 9. kişisel resim sergisini duyurmaktan mutluluk duyar. Sanatçı, sürekli değişen bir zaman ve mekân içerisinde “İLİŞKİLER” başlıklı resimlerini sergiliyor.

Gökhan Deniz, bozulmuş biçimli figür değerlendirme-ataklarıyla birlikte, kendine özgü oldukça hırçın bir ekspresyonu çalışmalarına eklemektedir. Figürler ve renkler dehşet, korku, baskı, yalnızlık gibi güçlü duyguların şiddeti ile iç içe devinmekteler…
Yanılsama, durmak, temas, yerleşmek, söz,  teslimiyet, mücadele, çarpışma, şiddet, yansıma gibi eylemlerle sürekli değişen doğa, yollar ve zamanı kullanarak figürlerle belirli bir mesafenin ötesinde daha yakın bir ilişki kurabilmeliyi deniyor.

Gökhan Deniz
1974 yılında İstanbul’da doğan sanatçı, 1997 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Resim-İş Eğitimi Bölümü Seramik Anasanat Dalı’nı bitirdi. Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği (SKYGD), Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST) ve Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği (UPSD) üyesidir.
 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/gokhan-denizden-iliskiler_64114.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!